Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kaip atgauti uoslę ir skonį

COVID-19 paveikė milijonus žmonių visame pasaulyje, ir nors daugelis asmenų jaučia lengvus simptomus arba jų visai nėra, kiti kenčia nuo kvapo ar skonio praradimo. Ši būklė, vadinama anosmija, gali būti varginanti ir sunkiai su ja susidorojama, tačiau yra veiksmų, kurių galite imtis, kad atkurtumėte uoslę po COVID-19. Šiame straipsnyje išnagrinėsime keletą strategijų, kurios gali padėti atgauti uoslę ir skonį.

name
Parodytas: 289 k.Perskaitytas: 63 k.

     Kreipkitės į gydytoją arba specialistą

Jei po COVID-19 pajutote kvapo ar skonio praradimą, pirmiausia turite pasikonsultuoti su medicinos specialistu. Jie gali padėti nustatyti jūsų simptomų priežastį ir parengti tinkamą gydymo planą. Kai kuriais atvejais gydytojas gali nukreipti jus pas specialistą, pavyzdžiui, otolaringologą ar alergologą, kuris gali suteikti papildomos patirties.

     Naudokite nosies skalavimo skystį

Nosies skalavimas fiziologiniu tirpalu yra paprastas, bet veiksmingas būdas sumažinti užgulimą ir atkurti uoslę. Šie skalavimai apima nosies kanalų praplovimą fiziologiniu tirpalu, kuris gali padėti išvalyti visas gleives ar šiukšles, kurios gali trukdyti jūsų uoslei. Vietinėje vaistinėje galite nusipirkti paruoštų druskos tirpalų arba pasigaminti patys namuose naudodami druską ir distiliuotą vandenį.

     Išbandykite kvapo lavinimo pratimus

Uoslės lavinimo pratimai apima nuolatinį įvairių kvapų poveikį, kad padėtų pertreniruoti smegenis ir pagerinti uoslę. Norėdami pradėti, pasirinkite keturis–šešis jums malonius kvapus, pavyzdžiui, eterinius aliejus ar prieskonius, ir kiekvieną dieną skirkite keletą minučių jais uostyti. Kai jums labiau patinka šie kvapai, palaipsniui į savo kasdienybę įtraukite naujų.

     Apsvarstykite galimybę naudoti eterinius aliejus

Eteriniai aliejai gali padėti stimuliuoti uoslę ir pagerinti bendrą nuotaiką bei savijautą. Kai kurie aliejai, kurie gali būti naudingi atkuriant uoslę po COVID-19, yra pipirmėčių, citrinų, eukaliptų ir rozmarinų. Šiuos aliejus galite naudoti difuzoriuje arba kelis lašus įlašinti į šiltą vonią ar dušą.

     Būkite hidratuotas

Geriant daug vandens ir išlikę hidratuotiems, nosies takai išliks drėgni ir skaidrūs, o tai gali pagerinti uoslę ir skonį. Įsitikinkite, kad išgeriate bent aštuonias stiklines vandens per dieną ir venkite per daug kofeino ar alkoholio, nes tai gali dehidratuoti jūsų kūną.

     Būkite kantrūs ir atkaklūs

Uoslės atkūrimas po COVID-19 gali užtrukti, todėl gali prireikti bandymų ir klaidų, kad išsiaiškintumėte, kas jums labiausiai tinka. Būkite kantrūs ir toliau tyrinėkite įvairias strategijas ir gydymo būdus, kol rasite tai, kas jums labiausiai tinka.

Laikykitės geros burnos higienos

Geros burnos higienos palaikymas taip pat gali padėti atkurti skonio ir kvapo pojūtį. Du kartus per dieną valykite dantis, reguliariai naudokite siūlą ir naudokite burnos skalavimo skystį, kad burna būtų švari ir gaivi. Tai gali padėti sumažinti bakterijų, kurios gali sukelti blogą kvapą ir skonio bei kvapo praradimą, kaupimąsi.

     Daug ilsėkitės

Pakankamas poilsis yra svarbus jūsų bendrai sveikatai ir gerovei, be to, tai gali atlikti svarbų vaidmenį atkuriant jūsų uoslę. Įsitikinkite, kad kiekvieną naktį pakankamai miegate ir imkitės priemonių stresui valdyti, pavyzdžiui, praktikuokite meditaciją ar jogą.

     Apsvarstykite galimybę vartoti vaistus ar operaciją

Kai kuriais atvejais uoslei atkurti gali prireikti vaistų ar operacijos. Gydytojas gali skirti kortikosteroidų ar kitų vaistų, kad sumažintų uždegimą ir pagerintų uoslę. Sunkesniais atvejais gali prireikti operacijos, kad būtų ištaisyti struktūriniai nosies kanalų ar sinusų sutrikimai.

     Palaikykite ryšį su kitais

Galiausiai, šiuo sunkiu metu svarbu palaikyti ryšį su draugais ir šeima. Uoslės ir skonio pojūčio praradimas gali būti izoliuotas, tačiau palaikydami ryšį su kitais galite jaustis mažiau vienišiems ir suteikti emocinę paramą. Apsvarstykite galimybę prisijungti prie internetinės paramos grupės arba pasikalbėti su terapeutu, jei kovojate su emociniu COVID-19 poveikiu ir jo poveikiu jūsų pojūčiams.

Galima pasakyti, kad norint atkurti uoslę ir skonį po COVID-19, reikia įvairiapusio požiūrio. Dirbkite su medicinos specialistu, laikykitės geros burnos higienos, skalaukite nosį fiziologiniu tirpalu, išbandykite kvapo lavinimo pratimus, apsvarstykite eterinius aliejus, būkite hidratuoti, pakankamai ilsėkitės, prireikus apsvarstykite vaistus ar operaciją ir palaikykite ryšį su kitais. Būdami kantrūs ir atkaklūs, galite atgauti uoslę ir skonį bei dar kartą mėgautis visa skonių ir kvapų gama.

Paskelbta | 2023 Gegužės 6d. | 14:47

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba