Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

5G interneto pranašumai

5G interneto pranašumai: Didesnis greitis: vienas didžiausių 5G pranašumų yra jo greitis. Tikimasi, kad jis bus daug greitesnis nei ankstesnių kartų korinio ryšio technologijos, o kai kurie skaičiavimai rodo, kad jis bus iki 100 kartų greitesnis nei 4G. Tai reiškia, kad vartotojai galės atsisiųsti ir įkelti didelius failus, transliuoti aukštos kokybės vaizdo įrašus ir užsiimti kita daug pralaidumo reikalaujančia veikla su minimaliu vėlavimu.

name
Parodytas: 188 k.Perskaitytas: 88 k.

 

   Padidėjęs pajėgumas: tikimasi, kad 5G technologija taip pat turės didesnį pajėgumą, palyginti su ankstesnėmis kartomis. Tai reiškia, kad jis galės palaikyti daugiau įrenginių ir vartotojų tam tikroje srityje, nepatiriant perkrovos ar sumažėjusio našumo. Tai ypač svarbu tankiai apgyvendintose vietovėse, kur yra didelis belaidžio ryšio poreikis.

     Mažesnė delsa: delsa arba laikas, per kurį signalas nukeliauja iš vieno taško į kitą, yra kita sritis, kurioje tikimasi, kad 5G bus puikus. Tikimasi, kad delsos greitis bus vos kelios milisekundės, palyginti su maždaug 50 milisekundžių 4G. Tai leis naudoti realiojo laiko programas, tokias kaip virtualioji ir papildyta realybė, nepatiriant didelių vėlavimų.

     Patobulintas ryšys: tikimasi, kad 5G technologija pagerins ryšį įvairiais būdais. Jis naudos įvairių dažnių diapazoną, įskaitant žemus, vidutinius ir aukštus dažnius, o tai leis teikti aprėptį įvairiose aplinkose ir situacijose. Be to, tikimasi, kad 5G naudos pažangias technologijas, tokias kaip spindulio formavimas ir masinis MIMO (keli įvestis, daug išvesties), kad pagerintų aprėptį ir pajėgumą konkrečiose srityse.

     Galima ekonominė nauda: tikimasi, kad įdiegus 5G technologiją bus gauta daug ekonominės naudos. Tikimasi, kad tai paskatins naujų technologijų ir pramonės šakų plėtrą, naujų darbo vietų kūrimą ir ekonomikos augimą. Be to, tikimasi, kad tai sumažins ryšio sąnaudas ir įgalins daugybę naujų programų ir paslaugų, kurios gali paskatinti ekonomikos augimą.

5G interneto trūkumai:

     Ribota aprėptis: vienas iš pagrindinių 5G trūkumų yra tai, kad jis vis dar yra pradiniame diegimo etape, todėl jis dar nėra plačiai prieinamas. Nors tikimasi, kad per ateinančius kelerius metus jis bus pristatytas didžiuosiuose pasaulio miestuose, greičiausiai prireiks šiek tiek laiko, kol jis bus prieinamas kaimo ar atokesnėse vietovėse.

     Didelė kaina: Kitas 5G trūkumas yra tas, kad jis greičiausiai bus brangesnis nei ankstesnės kartos korinio ryšio technologijos. Taip yra todėl, kad reikia diegti naują infrastruktūrą, pvz., mažus ląstelių bokštus ir antenas, kad būtų palaikomos jos naudojamos aukšto dažnio juostos. Be to, 5G įrenginiai tikriausiai bus brangesni nei jų 4G analogai, bent jau iš pradžių.

     Susirūpinimas sveikata: buvo susirūpinta dėl galimo 5G technologijos poveikio sveikatai. Nors didžioji dauguma mokslinių tyrimų rodo, kad 5G yra saugus žmonėms, kai kurie žmonės vis dar nerimauja dėl galimo ilgalaikio poveikio sveikatai. Tačiau verta paminėti, kad 5G veikia panašiais dažniais kaip ir ankstesnių kartų korinio ryšio technologijos, ir nėra jokių įrodymų, kad jis būtų kenksmingesnis nei ankstesnės kartos.

     Saugumo rizika: Kitas galimas 5G trūkumas yra tas, kad jis gali kelti naujų saugumo pavojų. Kaip ir bet kurios naujos technologijos atveju, gali būti, kad įsilaužėliai ir kiti kenkėjiški veikėjai ras būdų, kaip išnaudoti sistemos pažeidžiamumą. Svarbu, kad įmonės ir vyriausybės imtųsi veiksmų, kad apsaugotų 5G tinklus ir įrenginius, kad apsaugotų nuo tokio pobūdžio grėsmių.

     Priklausomybė nuo infrastruktūros: Galiausiai verta paminėti, kad 5G technologija labai priklauso nuo infrastruktūros, pvz., mažų ląstelių bokštų ir antenų.

Paskelbta | 2022 Gruodžio 24d. | 01:02

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba