Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Alerginis bėrimas: priežastys, simptomai ir gydymas

Alerginis bėrimas yra dažna odos liga, kurią gali sukelti įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, alerginė reakcija į tam tikras medžiagas, aplinkos dirgiklius ar sveikatos būklę. Bėrimas gali būti lengvas arba sunkus ir gali pasirodyti kaip raudonos, niežtinčios ir patinusios odos dėmės. Šiame straipsnyje aptarsime alerginio bėrimo priežastis, simptomus ir gydymo galimybes.

name
Parodytas: 186 k.Perskaitytas: 53 k.

Alerginio bėrimo priežastys

Alerginį bėrimą gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant:

     Alergenai: Alergenai yra medžiagos, kurios kai kuriems asmenims sukelia alerginę reakciją. Tai gali būti tam tikri maisto produktai, vaistai, žiedadulkės, gyvūnų pleiskanos ir vabzdžių įkandimai ar įgėlimai.

     Aplinkos dirgikliai: Aplinkos dirgikliai, tokie kaip atšiaurūs muilai, plovikliai ar cheminės medžiagos, gali sukelti alerginį bėrimą.

     Medicininės sąlygos: Tam tikros sveikatos būklės, tokios kaip egzema, psoriazė ar vilkligė, gali sukelti alerginį bėrimą.

Alerginio bėrimo simptomai

Alerginio bėrimo simptomai gali skirtis priklausomai nuo reakcijos sunkumo, tačiau kai kurie įprasti simptomai:

     Raudonos, niežtinčios ir patinusios dėmės ant odos.

     Nelygumai ar pūslelės, kurios gali išsilieti arba nusėti pluta.

     Sausa, pleiskanojanti arba įtrūkusi oda.

     Degimo ar perštėjimo pojūtis.

     Dilgėlinė ar dilgėlinė.

     Veido, lūpų ar liežuvio patinimas.

Alerginio bėrimo gydymas

Alerginio bėrimo gydymas priklausys nuo bėrimo sunkumo ir pagrindinės priežasties. Štai keletas bendrų gydymo galimybių:

     Nereceptiniai vaistai: lengvas alerginis bėrimas dažnai gali būti gydomas nereceptiniais vaistais, tokiais kaip antihistamininiai vaistai arba vietiniai kortikosteroidai.

     Receptiniai vaistai: esant sunkiems alerginiams bėrimams, gali prireikti receptinių vaistų, tokių kaip geriamieji kortikosteroidai, imunosupresantai arba antibiotikai, jei bėrimas užsikrečia.

     Trigerių vengimas: jei bėrimą sukelia alergenas, geriausias būdas išvengti būsimos reakcijos yra jo vengimas.

     Drėkikliai: Drėkiklio naudojimas gali padėti sumažinti sausą ir niežtinčią odą, susijusią su alerginiu bėrimu.

     Vėsūs kompresai: užtepę vėsų kompresą ant pažeistos vietos galite sumažinti patinimą ir niežėjimą.

Alerginio bėrimo prevencija

Yra keletas būdų, kaip išvengti alerginio bėrimo, įskaitant:

     Vengti žinomų trigerių.

     Dėvėti apsauginius drabužius ar įrangą, kai liečiasi su galimais alergenais.

     Laikykitės geros higienos ir laikykite odą švarią bei drėkinamą.

     Naudoti hipoalerginius ir bekvapius produktus.

     Kreipkitės į gydytoją, jei įtariate, kad turite alergiją.

Kai kuriais atvejais alerginį bėrimą gali lydėti kiti simptomai, tokie kaip karščiavimas, nuovargis ar pasunkėjęs kvėpavimas. Jei pasireiškė bet kuris iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti sunkios alerginės reakcijos, vadinamos anafilaksija, požymis.

Taip pat svarbu pažymėti, kad kai kuriems žmonėms dėl saulės spindulių poveikio gali atsirasti bėrimas – būklė, vadinama jautrumu šviesai. Šio tipo bėrimas gali pasirodyti kaip raudonos arba violetinės dėmės ant odos ir kartu su deginimo ar niežėjimo pojūčiu. Kad išvengtumėte jautrumo šviesai išbėrimo, svarbu dėvėti apsauginius drabužius ir, esant saulės šviesai, tepti kremą nuo saulės su dideliu SPF.

Jei anksčiau buvo alerginių reakcijų arba buvo diagnozuota sveikatos būklė, dėl kurios padidėja alerginio bėrimo rizika, svarbu turėti skubių veiksmų planą. Tai gali reikšti, kad visą laiką su savimi turite turėti epinefrino automatinį injektorių ar kitų paskirtų vaistų ir žinoti, kaip jį naudoti kritiniu atveju.

Be medicininės pagalbos ir prevencinių priemonių, taip pat svarbu kreiptis pagalbos iš draugų ir šeimos narių. Kova su alerginiu bėrimu gali būti įtempta ir slegianti, tačiau palaikymo sistema gali padėti susidoroti ir valdyti būklę.

Galima pasakyti, kad alerginį bėrimą gali sukelti įvairūs veiksniai ir gali būti nuo lengvo iki sunkaus. Gydymo galimybės apima nereceptinius ar receptinius vaistus, sužadinančių veiksnių vengimą ir geros higienos praktikavimą. Svarbu kreiptis į gydytoją, jei pasireiškia sunkūs simptomai arba įtariate alerginę reakciją, ir imtis prevencinių priemonių, kad ateityje išvengtumėte reakcijų. Tinkamai prižiūrint ir gydant, dauguma alerginių bėrimų gali būti veiksmingai gydomi ir kontroliuojami.

Paskelbta | 2023 Gegužės 6d. | 19:52

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
reklama svetainėje
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba