Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Alkoholio žala kaip gydytis

Piktnaudžiavimas alkoholiu gali turėti daug neigiamų padarinių organizmui. Ilgalaikis sunkus alkoholio vartojimas gali sukelti daugybę sveikatos problemų, įskaitant

name
Parodytas: 177 k.Perskaitytas: 85 k.

 

    Kepenų pažeidimas: kepenys yra atsakingos už toksinų, įskaitant alkoholį, filtravimą iš organizmo. Nuolatinis gausus gėrimas gali sukelti kepenų uždegimą ir randus, kurie galiausiai gali sukelti kepenų nepakankamumą.

     Širdies pažeidimas: Alkoholio vartojimas buvo susijęs su padidėjusia aukšto kraujospūdžio, širdies priepuolio ir insulto rizika. Alkoholis taip pat gali susilpninti širdies raumenį ir padidinti nenormalaus širdies ritmo riziką.

     Pankreatitas: Kasa yra organas, padedantis reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir gaminti virškinimo fermentus. Nuolatinis gausus gėrimas gali sukelti kasos uždegimą, vadinamą pankreatitu, kuris gali būti pavojingas gyvybei.

     Vėžys: Alkoholio vartojimas buvo susijęs su padidėjusia tam tikrų vėžio rūšių, įskaitant krūties, gaubtinės žarnos, kepenų ir stemplės vėžį, rizika.

     Smegenų pažeidimas: Alkoholis gali pakenkti smegenų funkcijai ir sukelti smegenų struktūros bei chemijos pokyčius. Nuolatinis gausus alkoholio vartojimas gali sukelti atminties praradimą, problemų sprendimo sunkumus ir kitus pažinimo sutrikimus.

     Priklausomybė: Alkoholis yra labai priklausomybę sukelianti medžiaga, o nuolatinis gausus gėrimas gali sukelti fizinę priklausomybę.

Žinomai, kad alkoholis gali pakenkti organizmui įvairiais būdais, įskaitant kepenų pažeidimą, širdies pažeidimą, pankreatitą, vėžį, smegenų pažeidimą ir priklausomybę. Svarbu saikingai gerti alkoholį arba visiškai susilaikyti nuo gėrimo, kad sumažėtų su alkoholiu susijusios žalos rizika.

Alkoholizmo gydymas dažnai apima vaistų, terapijos ir draugų bei šeimos paramos derinį. Pirmasis gydymo žingsnis paprastai yra tas, kad asmuo pripažintų, kad turi problemų ir nori kreiptis pagalbos. Tai gali būti sunkus procesas, nes daugelis alkoholizmu sergančių žmonių gali neatpažinti savo problemos masto arba gali ją neigti.

Kai kurie įprasti alkoholizmo gydymo metodai yra šie:

     Vaistai: Yra keletas vaistų, kurie, kaip įrodyta, yra veiksmingi padedant žmonėms sumažinti alkoholio vartojimą arba visiškai nustoti gerti. Tai yra naltreksonas, akamprosatas ir disulfiramas.

     Terapija: Daugeliui alkoholizmu sergančių žmonių yra naudinga dalyvauti individualiose ar grupinėse terapijos sesijose. Tai gali padėti asmeniui suprasti pagrindines alkoholio vartojimo priežastis ir sukurti įveikos strategijas, kad būtų išvengta atkryčio.

     Paramos grupės: Paramos grupės, tokios kaip anoniminiai alkoholikai (AA), gali būti vertingas paramos ir padrąsinimo šaltinis žmonėms, kurie bando įveikti savo priklausomybę.

Svarbu pažymėti, kad alkoholizmo gydymas yra veiksmingiausias, kai jis yra pritaikytas pagal asmens poreikius. Tai gali apimti skirtingų metodų derinį ir gali vykti stacionare arba ambulatoriškai. Taip pat svarbu, kad asmuo toliau ieškotų paramos ir dalyvautų gydyme net ir pasiekęs blaivumą, nes alkoholizmu sergančių žmonių atkryčiai yra dažni.

Paskelbta | 2022 Gruodžio 24d. | 00:13

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba