Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Audi automobilių istorija

Audi yra Vokietijos prabangių automobilių gamintojas, garsėjantis aukštos kokybės, naujoviškų transporto priemonių gamyba. 1909 m. įkurta „Audi“ turi turtingą istoriją, kuri apima daugiau nei šimtmetį.

name
Parodytas: 112 k.Perskaitytas: 116 k.

Ankstyvieji metai

Audi ištakos sietinos su Augustu Horchu – vokiečių inžinieriumi, kuris 1899 metais įkūrė savo automobilių kompaniją „Horch & Cie“. Tačiau po ginčo su verslo partneriais Horchas 1909 metais paliko įmonę ir įkūrė naują įmonę „Audi“. Automobilwerke GmbH. Pavadinimas „Audi“ buvo kilęs iš lotyniško Horcho pavardės vertimo, kuris angliškai reiškia „girdėti“.

Pirmaisiais metais „Audi“ gamino daugybę transporto priemonių, įskaitant automobilius, sunkvežimius ir motociklus. Bendrovė greitai įgijo reputaciją gamindama aukštos kokybės transporto priemones su naujoviškomis savybėmis, tokiomis kaip keturių ratų pavara ir šešių cilindrų variklis.

1930-aisiais „Audi“ susijungė su trimis kitais Vokietijos automobilių gamintojais – „Horch“, „DKW“ ir „Wanderer“ – ir įkūrė „Auto Union AG“. Po šiuo nauju skėčiu „Audi“ toliau gamino novatoriškus automobilius, įskaitant „Auto Union Type C Grand Prix“ lenktyninį automobilį, kuris XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje laimėjo ne vieną „Grand Prix“ lenktynes.

Pokario metai

Po Antrojo pasaulinio karo „Auto Union“ gamykla Cvikau mieste buvo išardyta, o „Audi“ sunkiai stojosi ant kojų. Tačiau 1965 metais kompaniją įsigijo Volkswagen, ir tai reiškė naujos Audi eros pradžią.

„Volkswagen“ valdoma „Audi“ pradėjo gaminti prabangius automobilius su pažangiausiomis technologijomis. Aštuntajame dešimtmetyje kompanija pristatė Audi 80, kuris tapo vienu perkamiausių automobilių Europoje. 1980 m. Audi pristatė Quattro – keturiais ratais varomą sportinį automobilį, kuris sukėlė revoliuciją pramonėje.

Pastaraisiais metais

Pastaraisiais metais „Audi“ toliau diegė naujoves ir peržengė automobilių pramonės galimybių ribas. Bendrovė pristatė daugybę naujų technologijų, įskaitant hibridines ir elektrines transporto priemones, taip pat pažangias saugos funkcijas, tokias kaip prisitaikanti pastovaus greičio palaikymo sistema ir įspėjimo apie nukrypimą nuo eismo juostos sistemos.

Šiandien „Audi“ yra viena pirmaujančių prabangių automobilių gamintojų pasaulyje, veikianti daugiau nei 100 šalių. Bendrovė gamina platų transporto priemonių asortimentą, įskaitant sedanus, kupė, visureigius ir sportinius automobilius.

„Audi“ istorija yra inovacijų, atsparumo ir atsidavimo gaminti aukštos kokybės transporto priemones istorija. Nuo pirmųjų mažos Vokietijos automobilių gamintojos veiklos metų iki dabartinės pasaulinės prabangių automobilių rinkos lyderės pozicijos „Audi“ nuolat peržengė automobilių pramonės įmanomų galimybių ribas. Nesvarbu, ar esate klasikinių automobilių, ar pažangiausių technologijų gerbėjas, „Audi“ turi ką pasiūlyti kiekvienam.

Paskelbta | 2023 Kovo 25d. | 23:10

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba