Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Augimo sąlygų skurdas

Augimo sąlygų skurdas yra terminas, kuris apibūdina vaikų, paauglių ar suaugusiųjų gyvenimo sąlygas, kurios trukdo fiziniam, emociniam ir intelektiniam augimui. Tai gali apimti ne tik materialinį skurdą, bet ir trūkumus socialiniuose ir emociniuose santykiuose bei nepalankias aplinkos sąlygas.

name
Parodytas: 127 k.Perskaitytas: 75 k.

 

Augimo sąlygų skurdas gali turėti įtakos visų amžiaus grupių sveikatai ir gerovei, tačiau vaikai yra labiausiai pažeidžiami. Jie gali patirti fizinį skurdą, pavyzdžiui, trūkstant maisto ar gerai apnuogintų patalpų, ir emocinį skurdą, pavyzdžiui, trūkstant aplinkos, kurioje jie jaustųsi saugūs ir mylimi. Tai gali turėti ilgalaikes pasekmes jų fiziniam ir emociniam augimui, todėl vaikai, patyrę augimo sąlygų skurdą, gali būti mažiau sveiki, turėti didesnę riziką susirgti lėtinėmis ligomis ir turėti blogesnį mokymosi pasiekimą nei tie, kurie augo palankesnėse sąlygose.

Paaugliai ir suaugusieji taip pat gali patirti augimo sąlygų skurdą. Tai gali apimti materialinį skurdą, pavyzdžiui, trūkstant lėšų būstui, maitinimui ar gydymui, taip pat trūkumus socialiniuose ir emociniuose santykiuose, pavyzdžiui, trūkstant šeimos ar draugų paramos. Augimo sąlygų skurdas gali turėti įtakos jų fizinei ir emocinei sveikatai, taip pat galimybėms užimti gerai apmokamus darbus ir tapti nepriklausomais asmenimis.

Augimo sąlygų skurdo problemą galima spręsti keliais būdais. Pirma, reikia užtikrinti, kad visi žmonės turėtų galimybę gauti reikalingą mitybą, gerai įrengtas patalpas ir aplinką, kurioje jie galėtų pilnavertiškai gyventi gyventi.

Paskelbta | 2022 Gruodžio 26d. | 00:00

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba