Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Galingiausią kariuomenę pasaulyje turinčios šalys

Šalies kariuomenės stiprumas dažnai yra jos geopolitinės įtakos ir nacionalinio saugumo atspindys. Čia yra 10 geriausių šalių, turinčių galingiausią armiją:

name
Parodytas: 197 k.Perskaitytas: 56 k.

     Jungtinės Valstijos
     Jungtinės Valstijos turi galingiausią pasaulyje kariuomenę – daugiau nei 1,4 mln. aktyviosios tarnybos karių, o rezerve yra papildomi 800 tūkst. JAV kariuomenė turi pažangias technologijas, įskaitant aukštųjų technologijų ginkluotę, ir pasaulinį karinių bazių tinklą. JAV kariuomenei išleidžia daugiau nei bet kuri kita šalis, kurios biudžetas 2021 m. viršys 700 mlrd.

     Rusija
     Rusija turi antrą pagal galią kariuomenę pasaulyje, turinti apie 1 mln. aktyviosios tarnybos karių ir papildomus 2,5 mln. Rusijos kariuomenė pastaraisiais metais modernizavo savo pajėgas, įskaitant pažangias raketas, povandeninius laivus ir naikintuvus. Rusija pastaraisiais metais įsitraukė į konfliktus Sirijoje ir Ukrainoje, demonstruodama savo karinę galią.

     Kinija
     Kinija turi trečią galingiausią kariuomenę pasaulyje, turinti daugiau nei 2 milijonus aktyviosios tarnybos karių ir papildomus 500 000 rezerve. Kinija pastaraisiais metais daug investavo į savo kariuomenę, turėdama pažangią ginkluotę ir modernizuotą laivyną. Kinijos karinis buvimas Pietų Kinijos jūroje ir ginčai su kaimyninėmis šalimis sukėlė susirūpinimą dėl jos karinių ambicijų.

     Indija
     Indija turi ketvirtą galingiausią kariuomenę pasaulyje, turinti apie 1,4 mln. aktyviosios tarnybos karių ir dar 1,9 mln. Indija turi didelę ir įvairią kariuomenę, kurioje yra tradicinės ir modernios ginkluotės derinys. Indijos padėtis ir geopolitinė įtaka Pietų Azijoje daro jos kariuomenę svarbią regiono stabilumui.

     Jungtinė Karalystė
     Jungtinė Karalystė turi penktą pagal galią pasaulyje kariuomenę, kurioje yra apie 200 000 aktyviosios tarnybos karių ir dar 80 000 rezerve. JK turi gerai parengtą ir gerai aprūpintą kariuomenę, turinčią pažangią ginkluotę ir stiprią buvimą NATO. JK pastaraisiais metais dalyvavo konfliktuose Irake ir Afganistane.

     Prancūzija
     Prancūzija turi šeštą galingiausią kariuomenę pasaulyje, turinti apie 205 000 aktyviosios tarnybos karių ir dar 183 000 rezerve. Prancūzija turi pažangias karines technologijas, įskaitant branduolinius povandeninius laivus ir naikintuvus, ir yra pirmaujanti NATO narė. Prancūzija pastaraisiais metais įsitraukė į konfliktus Malyje ir Sirijoje.

     Japonija
     Japonija turi septintą galingiausią kariuomenę pasaulyje, turinti apie 247 000 aktyviosios tarnybos karių ir dar 60 000 rezerve. Japonija turi modernizuotą kariuomenę su pažangia ginkluote ir stipriu laivynu. Japonijos kariuomenė visų pirma orientuota į regioninį saugumą ir aljansą su JAV.

     Turkija
     Turkija turi aštuntą galingiausią kariuomenę pasaulyje, turinti apie 370 000 aktyviosios tarnybos karių ir dar 360 000 rezerve. Turkija turi gerai parengtą ir patyrusią kariuomenę, turinčią pažangią ginkluotę ir stiprią buvimą NATO. Pastaraisiais metais Turkija įsitraukė į konfliktus Sirijoje ir Irake.

     Vokietija
     Vokietija turi devintą galingiausią kariuomenę pasaulyje, turinti apie 180 000 aktyviosios tarnybos karių ir dar 145 000 rezerve. Vokietija turi pažangias karines technologijas ir yra pirmaujanti NATO narė. Vokietijos kariuomenė visų pirma orientuota į regioninį saugumą ir aljansą su JAV.

     Pietų Korėja
     Pietų Korėja turi dešimtą pagal galią pasaulyje kariuomenę, kurioje dirba apie 600 000 karių ir papildomi 3 mln. Pietų Korėja turi gerai parengtą ir modernizuotą kariuomenę su pažangia ginkluote ir stipriu buvimu regione. Pietų Korėjos kariuomenė visų pirma sutelkta į aljansą su JAV ir įtampą su Šiaurės Korėja.

jos pasaulinė įtaka ir gebėjimas apsaugoti savo piliečius. Šiame sąraše esančios šalys daug investavo į savo karinius pajėgumus, naudodamos pažangias technologijas ir gerai parengtus karius. Tačiau karinė jėga nėra vienintelis šalies galios ir įtakos matas. Ekonominė ir diplomatinė galia taip pat vaidina svarbų vaidmenį sprendžiant pasaulinius reikalus.

Verta pažymėti, kad kai kurios šalys, pavyzdžiui, Saudo Arabija ir Izraelis, nėra įtrauktos į šį sąrašą, nepaisant to, kad turi galingų karinių pajėgų. Taip yra dėl patikimų duomenų trūkumo ir subjektyvaus karinės jėgos reitingavimo pobūdžio.

Be to, nors karinė galia gali būti naudojama šaliai ir jos piliečiams apsaugoti, ja taip pat gali būti piktnaudžiaujama siekiant kontroliuoti kitas šalis arba imtis agresyvių veiksmų. Svarbu, kad šalys savo karinę galią naudotų atsakingai ir laikantis tarptautinės teisės.

Apskritai šiame sąraše esančios šalys atstovauja ekonominių ir politinių galių, regioninių galių ir strateginių sąjungininkų deriniui. Jų karinė jėga yra svarbus jų nacionalinio saugumo ir pasaulinės įtakos aspektas.

Paskelbta | 2023 Balandžio 5d. | 22:05

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba