Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Įdomiausi Lenkijos objektai

Lenkija yra šalis, persmelkta istorija ir kultūra, čia galima atrasti daug įdomių objektų. Nuo senovinių pilių iki šiuolaikinės architektūros stebuklų šioje nuostabioje šalyje yra kažkas kiekvienam. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą įdomiausių Lenkijos objektų.

name
Parodytas: 251 k.Perskaitytas: 54 k.

     Vavelio pilis

Istoriniame Krokuvos mieste esanti Vavelio pilis yra viena garsiausių Lenkijos paminklų. Iš pradžių pastatyta XIV a., Pilis šimtmečius buvo Lenkijos karalių rezidencija. Šiandien tai yra muziejus, kuris yra atviras visuomenei, o lankytojai gali apžiūrėti daugybę gražių kambarių ir sužinoti apie turtingą istoriją.

     Aušvico-Birkenau memorialas ir muziejus

Vienas blaiviausių objektų Lenkijoje – Aušvico-Birkenau memorialas ir muziejus – milijonų per Holokaustą žuvusių žmonių atminimo vieta. Lankytojai gali apžiūrėti stovyklą, apžiūrėti eksponatus ir pagerbti šios tragedijos aukas.

     Veličkos druskos kasykla

Veličkos druskos kasyklos yra viena iš seniausių pasaulyje ir veikia nuo XIII a. Šiandien ji yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra populiari turistų lankoma vieta. Lankytojai gali apžiūrėti kasyklą ir pamatyti daugybę gražių požeminių kamerų, kurias puošia sudėtingi druskos raižiniai.

     Marijos bazilika

Krokuvos senamiesčio širdyje esanti Šv. Marijos bazilika yra viena gražiausių Lenkijos bažnyčių. Pastatytas XIV amžiuje, jis žinomas dėl savo nuostabios gotikinės architektūros ir gražių vitražų. Lankytojai čia gali dalyvauti mišiose arba leistis į ekskursiją, kad sužinotų daugiau apie jo istoriją ir reikšmę.

     Malborko pilis

Šiaurės Lenkijoje esanti Malborko pilis yra viena didžiausių pilių pasaulyje. XIII amžiuje pastatytas kryžiuočių ordino, jis buvo jų karinio ordino būstinė. Šiandien tai yra muziejus, kuris yra atviras visuomenei, o lankytojai gali apžiūrėti daugybę kambarių ir sužinoti apie įspūdingą istoriją.

     Gdansko senamiestis

Gdansko senamiestis yra gražus istorinis rajonas, datuojamas XIII a. Jis žinomas dėl savo gražios architektūros, įskaitant spalvingus fasadus ir puošnias bažnyčias. Lankytojai gali pasivaikščioti siauromis gatvelėmis ir mėgautis daugybe čia esančių parduotuvių ir restoranų.

     Varšuvos senamiestis

Varšuvos senamiestis – dar vienas gražus istorinis rajonas, kurį verta aplankyti. Per Antrąjį pasaulinį karą sunaikintas, po karo kruopščiai atstatytas ir šiandien yra UNESCO pasaulio paveldo objektas. Lankytojai gali pasivaikščioti vaizdingomis gatvėmis ir pasigrožėti daugybe čia esančių gražių pastatų.

Belovežo giria

Belovežo giria yra vienas iš paskutinių išlikusių pirmykščių miškų Europoje ir įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia gyvena Europos bizonai, didžiausias Europos žinduolis, ir daugelis kitų retų ir nykstančių rūšių. Lankytojai gali leistis į ekskursiją su gidu arba žygiuoti per mišką ir pasigrožėti jo grožiu ir biologine įvairove.

     Mozūrijos ežerai

Mozūrijos ežerai yra nuostabi daugiau nei 2000 ežerų grandinė šiaurės rytų Lenkijoje. Žinomi dėl krištolo skaidrumo vandens ir vaizdingų kraštovaizdžių, jie yra populiari vieta plaukioti valtimis, žvejoti ir pramogauti lauke. Lankytojai gali išsinuomoti valtį arba leistis į ekskursiją su gidu ir apžiūrėti šį gražų regioną.

     Karališkoji pilis Varšuvoje

Karališkoji Varšuvos pilis yra gražūs baroko rūmai, kurie šimtmečius buvo Lenkijos monarchų rezidencija. Per Antrąjį pasaulinį karą sunaikintas jis buvo kruopščiai atkurtas iki buvusios šlovės ir dabar yra muziejus, kuris yra atviras visuomenei. Lankytojai gali apžiūrėti daugybę gražių kambarių ir sužinoti apie turtingą istoriją.

     Kreivasis miškas

Kreivasis miškas – unikalus ir paslaptingas miškas, esantis vakarų Lenkijoje. Jis žinomas dėl savo neįprastų ir baisių medžių, kurie prie pagrindo yra sulenkti 90 laipsnių kampu. Šio neįprasto reiškinio priežastis vis dar nežinoma, tačiau manoma, kad tai žmogaus manipuliavimo ar aplinkos veiksnių rezultatas.

     Pagrindinė Krokuvos turgaus aikštė

Pagrindinė Krokuvos turgaus aikštė yra viena didžiausių viduramžių aikščių Europoje ir įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jis yra apsuptas gražių Renesanso pastatų, jame yra daug restoranų, kavinių ir parduotuvių. Lankytojai gali grožėtis nuostabia architektūra ir kas valandą stebėti garsiosios Krokuvos bugle call iš Šv. Marijos bazilikos bokšto.

Tatrai

Tatrai yra nuostabi kalnų grandinė, kuri yra Karpatų kalnų dalis. Jie yra pietų Lenkijoje ir yra žinomi dėl nuostabių Alpių kraštovaizdžių ir puikių pėsčiųjų takų. Lankytojai gali leistis į ekskursiją su gidu arba savarankiškai žygiuoti, kad apžiūrėtų Tatrų kalnų grožį.

     Biesczady kalnai

Bieszczady kalnai yra dar viena graži kalnų grandinė, esanti pietryčių Lenkijoje. Jie žinomi dėl savo laukinių ir nepaliestų kraštovaizdžių, juose gyvena daug retų ir nykstančių rūšių. Lankytojai gali leistis į ekskursiją su gidu arba savarankiškai žygiuoti, kad apžiūrėtų Bieszczady kalnų grožį.

     Malopolio regionas

Malopolska regionas yra gražus regionas, esantis pietų Lenkijoje. Jis žinomas dėl savo turtingos istorijos, gražių kraštovaizdžių ir žavių kaimų. Lankytojai gali apžiūrėti daugybę istorinių regiono miestų ir kaimų, įskaitant nuostabų Zakopanės miestelį, žinomą dėl savo tradicinės architektūros ir nuostabių kalnų peizažų.

     Lenkų Jura

Lenkijos Jura yra gražus regionas, esantis pietų Lenkijoje, žinomas dėl savo unikalių kraštovaizdžių, įskaitant nuostabius uolienų darinius ir kalkakmenio uolas. Lankytojai gali apžiūrėti daugybę pėsčiųjų takų regione ir pasigrožėti unikalių uolienų dariniais.

     Biebrza nacionalinis parkas

Biebrza nacionalinis parkas yra vienas didžiausių nacionalinių parkų Lenkijoje ir yra šiaurės rytų Lenkijoje. Jis žinomas dėl savo nuostabių kraštovaizdžių, įskaitant pelkes, miškus ir upes. Lankytojai gali leistis į ekskursiją su gidu arba žygiuoti patys, norėdami Lenkija yra šalis, kurioje galima atrasti daug įdomių objektų, įskaitant nuostabias kalnų grandines, nacionalinius parkus ir regionus, kupinus istorijos bei gamtos grožio. Lankytojai gali apžiūrėti daugybę istorinių miestų, pilių ir bažnyčių, taip pat nuostabius gamtos kraštovaizdžius ir unikalius uolienų darinius, dėl kurių Lenkija yra unikali ir graži vieta.

Paskelbta | 2023 Balandžio 3d. | 22:58

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba