Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Invaziniai rudieji šliužai kaip juos naikinti

Invaziniai rudieji šliužai gali padaryti didelę žalą pasėliams, sodams ir natūralioms buveinėms. Šie šliužai žinomi dėl savo aistringo apetito ir gebėjimo greitai daugintis, todėl daugeliui žmonių jie yra rimta kenkėjų problema. Šiame straipsnyje daugiau aptarsime apie invazinius ruduosius šliužus ir kaip jų atsikratyti.

name
Parodytas: 230 k.Perskaitytas: 67 k.

Kas yra invaziniai rudieji šliužai?
Invaziniai rudieji šliužai, taip pat žinomi kaip Arion vulgaris, yra tam tikros rūšies šliužai, kurių gimtinė yra Europa, tačiau vėliau išplito į kitas pasaulio dalis, įskaitant Šiaurės Ameriką. Šie šliužai gali užaugti iki 5 colių ilgio ir turėti išskirtinę rudą arba pilkšvą spalvą. Jie žinomi dėl savo gebėjimo greitai daugintis, nes kiekvienas šliužas per vienerius metus gali padėti iki 500 kiaušinių.

Kodėl invaziniai rudieji šliužai yra problema?
Invaziniai rudieji šliužai gali padaryti didelę žalą pasėliams, sodams ir natūralioms buveinėms. Jie minta įvairiais augalais, įskaitant daržoves, vaisius ir dekoratyvinius augalus, todėl gali sulėtėti augimas, sumažėti derlius ir net mirti. Be to, jie taip pat gali pernešti ligas ir parazitus, kurie gali būti kenksmingi kitiems laukiniams gyvūnams ir žmonėms.

Kaip atsikratyti invazinių rudųjų šliužų?
Yra keli invazinių rudųjų šliužų kontrolės būdai, įskaitant:

     Rinkimas rankomis: Kaip minėta anksčiau, skynimas rankomis gali būti veiksmingas būdas pašalinti šliužus iš jūsų sodo. Mūvėkite pirštines ir naudokite indą, pripildytą muiluoto vandens, kad išmestumėte šliužus.

     Naudokite šliužų gaudykles: šliužų gaudyklės taip pat gali būti veiksmingos kontroliuojant šliužus. Galite įsigyti iš anksto pagamintų spąstų arba pasigaminti patys, įkasę į žemę negilų indą ar indą ir užpylę alumi.

     Taikyti šliužų granules: Šliužų granulės yra įprastas šliužų kontrolės metodas, tačiau jos gali būti kenksmingos kitiems laukiniams gyvūnams ir naminiams gyvūnėliams. Jei nuspręsite naudoti šliužų granules, būtinai atidžiai perskaitykite etiketę ir laikykitės saugaus naudojimo instrukcijų.

     Naudokite varinę juostą arba tinklelį: aplink augalų pagrindą galima uždėti varinę juostą arba tinklelį, kad būtų sukurta kliūtis, kurios šliužai negalėtų peržengti. Varis reaguoja su šliužų gaminamais dumbliais ir sukuria lengvą elektros smūgį, kuris juos atstumia.

     Naudokite natūralius plėšrūnus: kai kurie natūralūs plėšrūnai, tokie kaip paukščiai, ežiai ir rupūžės, gali veiksmingai kontroliuoti šliužus jūsų sode. Galite paskatinti šiuos plėšrūnus suteikdami buveines ir maisto šaltinius, pvz., paukščių lesyklas ir vabzdžių viešbučius.

     Naudokite diatomitinę žemę: diatomitinė žemė yra natūrali medžiaga, pagaminta iš suakmenėjusių dumblių. Užteptas ant dirvožemio, jis sukuria barjerą, kurio šliužai negali kirsti, todėl jie išsausėja ir miršta.

Naudokite kavos tirščius: išbarstydami kavos tirščius aplink savo augalų pagrindą galite atgrasyti šliužus, nes jiems nepatinka kavos tekstūra ar kvapas. Tai saugus ir natūralus būdas išbandyti.

     Užtikrinkite tinkamą drenažą: Šliužai renkasi drėgną ir drėgną aplinką, todėl svarbu užtikrinti tinkamą drenažą savo sode. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra gerai nusausintas, ir neperlaistykite augalų.

     Laikykite savo sodą švarų: pašalindami iš savo sodo šiukšles, nukritusius lapus ir kitas organines medžiagas, galite sumažinti vietas, kur šliužai gali pasislėpti ir veistis.

     Kaitaliokite pasėlius: Šliužai linkę pirmenybę teikti tam tikriems augalams, todėl pasėlių kaitaliojimas kasmet gali padėti sumažinti užkrėtimo tikimybę. Tai leidžia dirvožemiui atsigauti ir sumažina šliužų populiacijų kaupimąsi vienoje vietoje.

Svarbu pažymėti, kad norint veiksmingai kontroliuoti invazinius ruduosius šliužus, gali prireikti laiko ir pastangų. Naudodami šių metodų derinį ir reguliariai stebėdami savo sodą, galite žymiai sumažinti šių kenkėjų daromą žalą ir apsaugoti savo augalus bei aplinką.

Paskelbta | 2023 Balandžio 6d. | 22:25

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba