Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Jūrų kiaulyčių priežiūra ir populiariausios veislės

Jūrų kiaulytės, taip pat žinomos kaip urvai, yra maži graužikai, kurie puikiai tinka šeimoms ir pavieniams asmenims. Jie žinomi dėl savo draugiško ir socialinio pobūdžio ir dažnai laikomi poromis ar grupėmis. Šiame straipsnyje apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie jūrų kiaulytes, įskaitant tai, ką jas šerti, kiek laiko jos gyvena, jų atsiradimo istoriją ir populiariausias veisles.

name
Parodytas: 2031 k.Perskaitytas: 138 k.

Jūrų kiaulyčių šėrimas

Jūrų kiaulytės yra žolėdės ir joms reikia daug skaidulų turinčios dietos, kad išlaikytų savo virškinimo sveikatą. Jų mitybos pagrindas turėtų būti šienas, kuris padeda išlaikyti sveikus dantis ir virškinimo sistemą. Šviežios daržovės, tokios kaip morkos, paprikos ir žalumynai, taip pat turėtų būti jų kasdienės dietos dalis. Prekybinės jūrų kiaulytės granulės taip pat gali būti siūlomos saikingai, tačiau jos neturėtų būti vienintelis mitybos šaltinis. Šviežias, švarus vanduo turi būti prieinamas visą laiką.

Jūrų kiaulyčių gyvenimo trukmė

Jūrų kiaulytės gyvenimo trukmė gali skirtis priklausomai nuo veislės ir priežiūros. Vidutiniškai jūrų kiaulytės gyvena 5–7 metus, nors žinoma, kad kai kurios, tinkamai prižiūrimos, gyvena ilgiau. Sveika mityba, švari gyvenamoji aplinka ir reguliarūs veterinariniai patikrinimai gali padėti užtikrinti, kad jūsų jūrų kiaulytė gyvens ilgą ir laimingą gyvenimą.

Jūrų kiaulyčių istorija

Pirmą kartą jūrų kiaulytės buvo prijaukintos Pietų Amerikoje daugiau nei prieš 7000 metų, o inkų žmonės jas naudojo mėsai ir kailiui. Vėliau juos į Europą atvežė Ispanijos prekybininkai, kur juos kaip egzotiškus augintinius laikė karališkieji ir turtingieji. Jūrų kiaulytės galiausiai buvo įvežtos į Šiaurės Ameriką XVIII amžiuje ir nuo to laiko tapo populiariu augintiniu visame pasaulyje.

Populiarios jūrų kiaulių veislės

Yra daug skirtingų jūrų kiaulyčių veislių, kurių kiekviena turi savo unikalias savybes ir išvaizdą. Kai kurios iš populiariausių veislių yra:

     Amerikos jūrų kiaulytė – tai labiausiai paplitusi jūrų kiaulytės veislė, kurios kailis yra lygus, trumpaplaukis ir apvalios kūno formos.

     Abisinijos jūrų kiaulytė – šios veislės kailis turi išskirtinį kailį su rozetėmis (plaukų kamuoliukais) visame kūne.

     Peru jūrų kiaulytė – ši veislė turi ilgus, slenkančius plaukus, kuriuos reikia reguliariai prižiūrėti.

     Liesos jūrų kiaulytės – ši veislė yra beplaukė, išskyrus nedidelį plaukų lopelį ant nosies ir pėdų.

     Teddy jūrų kiaulytė – šios veislės kailis yra storas, tankus, todėl atrodo kaip meškiukas.

Jūrų kiaulytės yra puikūs augintiniai tiems, kurie nori suteikti joms reikiamą priežiūrą ir dėmesį. Šerdami juos sveika mityba, suteikdami jiems švarią ir patogią gyvenimo aplinką ir reguliariai tikrindamiesi veterinarijos gydytojus, galite užtikrinti, kad jūsų jūrų kiaulytė gyvens ilgai ir laimingai kaip jūsų mylimas augintinis.

Paskelbta | 2023 Gegužės 6d. | 21:40

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba