Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Ką daryti norint sugauti europinį šamą

Europinis šamas, dar žinomas kaip velso šamas, yra populiarus žvejų taikinys visoje Europoje. Šios žuvys gali užaugti iki didžiulių dydžių, o egzemplioriai, sveriantys daugiau nei 100 svarų, nėra neįprasti. Norint sugauti europinį šamą, reikia tam tikrų specialių žinių ir metodų, todėl, jei norite išlaipinti vieną iš šių begemotų, skaitykite keletą patarimų.

name
Parodytas: 105 k.Perskaitytas: 75 k.

 

     Vieta

Pirmas žingsnis norint sugauti europinį šamą – surasti jų gyvenamąją vietą. Šamai dažniausiai randami upėse ir ežeruose, jie teikia pirmenybę lėtai judančiam arba nejudančiam vandeniui. Ieškokite vietų, kuriose yra gilių baseinų, panardintų rąstų ir kitų povandeninių statinių, kur gali slypėti šamai. Paprastai šamai teikia pirmenybę zonoms su priedanga, kur jie gali pasislėpti ir užpulti grobį.

     Pavara

Norėdami sugauti europinį šamą, jums reikės tam tikros specialios įrangos. Tvirta meškerė ir ritė yra būtini, nes šios žuvys gali atlaikyti rimtą kovą. Ieškokite mažiausiai 50 svarų sveriančios meškerės ir ritės su stipria tempimo sistema. Jums taip pat reikės patvarios meškerės, bent 50 svarų testo, taip pat įvairių kabliukų, grimzlių ir kitų terminalo reikmenų.

     Masalas

Šamai yra oportunistiniai tiekėjai ir valgo beveik viską, tačiau jie turi savo pirmenybę. Gyvas masalas, pvz., kirmėlės, mažos žuvelės ir mažos žuvelės, yra populiarus pasirinkimas, tačiau galite naudoti ir supjaustytą masalą, pavyzdžiui, šviežios žuvies gabaliukus ar vištienos kepenėles. Kai kurie meškeriotojai taip pat prisiekia naudodami dvokiančius jaukus, kurie gaminami iš įvairių smirdančių ingredientų.

     Technika

Kai turėsite įrankius ir masalą, laikas pradėti žvejoti. Vienas iš populiarių šamų metodų yra dugninė žvejyba. Tai reiškia, kad mesti savo masalą į dugną ir leisti jam sėdėti, laukiant, kol šamas paims masalą. Kitas būdas yra dreifuojanti žvejyba, kai dreifuojant palei upę ar ežerą masalą laikote prie dugno naudojant svorį. Taip pat galite pabandyti velkiauti su masalu, imituojančiu nedidelę žuvelę ar masalinę žuvelę.

     Kantrybės

Europinio šamo gaudymas gali pareikalauti laiko ir kantrybės, todėl nenusiminkite, jei įkandin ne iš karto. Išbandykite skirtingas vietas, jaukus ir metodus, kol rasite tai, kas veikia. O kai užkabinsite šamą, būkite pasiruošę kovai! Šios žuvys yra stiprios ir rimtai kovos, kol galėsite jas iškrauti.

     Tvarkymas ir išleidimas

Kai pagaliau iškraunate europinį šamą, svarbu su jais elgtis atsargiai. Šios žuvys turi aštrius spyglius ant pelekų ir gali būti pavojingos, jei su jomis elgiamasi netinkamai. Naudokite pirštines ir iškrovimo tinklą, kad saugiai nuimtumėte kabliuką ir tvarkytumėte žuvį. Jei planuojate paleisti šamą, būtinai darykite tai atsargiai ir greitai, kiek įmanoma laikykite žuvį vandenyje.

Galima pasakyti, kad norint sugauti europinį šamą, reikia tam tikrų specialių žinių ir technikos, tačiau naudodami tinkamą įrankį, masalą ir techniką galite pagauti vieną iš šių masyvių žuvų. Nepamirškite būti kantrūs, atsargiai elkitės su žuvimis ir nepažeistas paleiskite, jei neketinate jų laikyti. Sėkmės ir geros žvejybos!

Paskelbta | 2023 Kovo 25d. | 23:14

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba