Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Ką signalizuoja žalios vaiko išmatos

Kaip tėvui, gali būti neramu pastebėti vaiko tuštinimosi pokyčius. Vienas iš tokių pokyčių, galinčių sukelti nerimą, yra žalios išmatos. Nors gali būti normalu, kad vaikas retkarčiais tuštinasi žaliomis išmatomis, svarbu suprasti, kada žalios išmatos gali rodyti pagrindinę sveikatos problemą.

name
Parodytas: 250 k.Perskaitytas: 906 k.

 

Žalias išmatas vaikams gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant dietą, vaistus ir sveikatos būklę. Daugeliu atvejų žalios išmatos nekelia susirūpinimo ir išsispręs savaime. Tačiau svarbu suprasti, ką gali reikšti žalios išmatos ir kada kreiptis į gydytoją.

     Dieta

Viena dažniausių vaikų žalių išmatų priežasčių yra dieta. Jei jūsų vaikas valgo daug lapinių žalių daržovių ar maisto dažiklių, jo išmatos gali pasirodyti žalios. Be to, jei jūsų vaikas vartojo geležies praturtintus mišinius ar geležies papildus, išmatos taip pat gali pasirodyti žalios.

     Vaistai

Tam tikri vaistai taip pat gali sukelti žalias išmatas vaikams. Pavyzdžiui, antibiotikai gali sutrikdyti bakterijų pusiausvyrą žarnyne, o tai gali sukelti žalias išmatas. Be to, dėl tam tikrų nereceptinių vaistų, tokių kaip Pepto-Bismol, išmatos gali pasirodyti žalios.

     Sveikatos sąlygos

Kai kuriais atvejais žalios vaikų išmatos gali reikšti pagrindinę sveikatos būklę. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas viduriuoja kartu su žaliomis išmatomis, tai gali reikšti infekciją, tokią kaip rotavirusas ar norovirusas. Jei jūsų vaikas turi kitų simptomų, tokių kaip pilvo skausmas, karščiavimas ar vėmimas, tai gali reikšti sunkesnę sveikatos būklę ir reikia kreiptis į gydytoją.

     Žindymas

Jei jūsų vaikas maitinamas tik krūtimi, žalios išmatos gali būti ženklas, kad vaikas negauna pakankamai užpakalinio pieno. Užpakalinis pienas yra pienas, kuris gaminamas vėliau šėrimo metu ir kuriame yra daugiau riebalų. Jei jūsų vaikas negauna pakankamai užpakalinio pieno, jo išmatos gali pasirodyti žalios.

Jei jūsų vaiko išmatos yra žalios ir esate susirūpinę, svarbu pasikalbėti su savo pediatru. Jūsų vaiko pediatras gali padėti nustatyti žalių išmatų priežastį ir tai, ar tam reikia medicininės pagalbos.

Alergija ar netolerancija

Žalios išmatos vaikams taip pat gali būti maisto alergijos ar netoleravimo požymis. Jei jūsų vaikas neseniai pradėjo valgyti naują maistą ir jo išmatos atrodo žalios, tai gali būti ženklas, kad vaikas yra alergiškas arba netoleruoja šio maisto. Kiti maisto alergijos ar netoleravimo simptomai gali būti dilgėlinė, niežulys ar vėmimas.

     Virškinimo sutrikimai

Retais atvejais žalios išmatos vaikams gali signalizuoti apie virškinimo sutrikimą. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas serga celiakija, jo organizmas gali nesugebėti tinkamai virškinti glitimo, o tai gali sukelti žalias išmatas. Kiti virškinimo sutrikimai, tokie kaip Krono liga ar opinis kolitas, taip pat gali sukelti žalias išmatas.

Svarbu pažymėti, kad žalios išmatos paprastai nekelia nerimo. Tačiau jei jūsų vaikas turi kitų simptomų arba žalios išmatos išlieka keletą dienų, svarbu kreiptis į gydytoją. Jūsų vaiko pediatras gali padėti nustatyti žalių išmatų priežastį ir, jei reikia, paskirti tinkamą gydymą.

Glima pasakyti, kad nors žalios vaikų išmatos gali kelti nerimą, dažniausiai jos nekelia susirūpinimo. Suprasdami galimas gžalių išmatų priežastis, tėvai gali geriau nustatyti, kada gali prireikti medicininės pagalbos. Kaip visada, svarbu pasikalbėti su savo vaiko pediatru, jei nerimaujate dėl jo sveikatos ar gerovės.

Paskelbta | 2023 Gegužės 6d. | 20:06

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba