Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kada galima mokyti vaiką plaukti

Konkretaus amžiaus, kada vaikas būtų pasirengęs išmokti plaukti, nėra, nes vaikai vystosi skirtingu greičiu, o jų patogumas ir gebėjimai vandenyje skiriasi. Tačiau paprastai rekomenduojama, kad vaikai būtų bent 4 metų amžiaus prieš pradėdami oficialias plaukimo pamokas. Šiame amžiuje dauguma vaikų turi fizinę koordinaciją, dėmesį ir kognityvinį vystymąsi, kad galėtų sekti instrukcijas ir praktikuoti naujus įgūdžius.

name
Parodytas: 252 k.Perskaitytas: 84 k.

 

Iki šio amžiaus vaikai vis dar gali mėgautis buvimu vandenyje ir gali pradėti lavinti savo vandens įgūdžius žaisdami. Tėvams svarbu atidžiai prižiūrėti mažus vaikus prie vandens, net jei jie dar nėra pasiruošę oficialioms plaukimo pamokoms. Vaikai, būdami vandenyje arba šalia vandens, visada turi būti ranka pasiekiami atsakingo suaugusiojo.

Taip pat verta pasitarti su vaiko gydytoju prieš pradedant plaukimo pamokas, nes kai kurios sveikatos būklės gali turėti įtakos vaiko gebėjimui dalyvauti.

Sprendžiant, ar vaikas pasiruošęs plaukimo pamokoms, reikia atsižvelgti į kelis veiksnius. Vienas iš jų – fizinis vaiko vystymasis. Prieš pradėdami plaukimo pamokas, vaikai turėtų mokėti koordinuoti savo judesius ir laikytis paprastų nurodymų. Jie taip pat turėtų turėti gerą pusiausvyrą ir kontroliuoti savo kūną, taip pat gebėti spardytis ir irkluoti rankomis.

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra vaiko emocinis vystymasis. Prieš pradėdami plaukimo pamokas, vaikai vandenyje turėtų jaustis patogiai ir pasitikėti savimi. Jie turėtų mokėti klausytis nurodymų ir jų laikytis, taip pat susidoroti su buvimu nepažįstamoje aplinkoje.

Be fizinio ir emocinio vystymosi, mokantis plaukti svarbus ir pažintinis vaiko vystymasis. Vaikai turėtų suprasti ir įsiminti pagrindines saugos taisykles, pavyzdžiui, nebėgioti po baseiną ir nenerti į seklią vandenį. Jie taip pat turėtų mokėti suprasti ir laikytis pagrindinių plaukimo technikų, tokių kaip burbulų pūtimas, plaukimas ir spardymas.

Prieš pradedant plaukimo pamokas, svarbu įsitikinti, ar vaikui patogu ir pasitikėti vandenyje. Tai galima pasiekti žaisdami ir užsiimdami taškymais ir irklavimu sekliame vandenyje. Vaikai taip pat turėtų būti susipažinę su baseino taisyklėmis ir saugos gairėmis, pavyzdžiui, nebėgioti po baseiną, nenerti į seklią vandenį ir neiti į vandenį be suaugusiojo.

Renkantis vaikui plaukimo programą, svarbu rasti tokią, kuri atitiktų vaiko amžių ir gebėjimų lygį. Daugelis plaukimo programų siūlo užsiėmimus skirtingoms amžiaus grupėms ir įgūdžių lygiams, todėl svarbu rasti tą, kuris tinka vaikui. Taip pat svarbu pasirinkti programą, kurią mokytų kvalifikuoti instruktoriai, apmokyti vesti plaukimo pamokas vaikams.

Manoma, vaikai gali pradėti mokytis plaukti įvairaus amžiaus, priklausomai nuo jų fizinio, emocinio ir pažinimo išsivystymo. Paprastai rekomenduojama, kad vaikai būtų bent 4 metų amžiaus prieš pradedant oficialias plaukimo pamokas, tačiau jaunesni vaikai vis tiek gali mėgautis buvimu vandenyje ir gali pradėti lavinti savo vandens įgūdžius žaisdami. Tėvams svarbu atidžiai prižiūrėti mažus vaikus prie vandens ir parinkti plaukimo programą, atitinkančią vaiko amžių ir gebėjimų lygį.

Paskelbta | 2022 Gruodžio 24d. | 00:27

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba