Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kaip apsisaugoti nuo radiacijos karo ar branduolinio įvykio metu

Radiacija yra pavojinga energijos forma, kuri gali išsiskirti karo ar branduolinio įvykio metu. Radiacijos poveikis gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant vėžį, spindulinę ligą ir genetinę žalą. Todėl labai svarbu imtis atsargumo priemonių, siekiant apsaugoti save ir savo šeimą nuo radiacijos karo metu. Šiame straipsnyje aptarsime keletą praktinių būdų apsisaugoti nuo radiacijos karo metu.

name
Parodytas: 85 k.Perskaitytas: 75 k.

     Gaukite informaciją

Pirmas žingsnis siekiant apsisaugoti nuo radiacijos karo metu – būti informuotam. Turėtumėte žinoti, kur yra radioaktyvių šaltinių ir kurios sritys gali būti paveiktos. Sekite naujienas ir klausykite valdžios institucijų nurodymų. Jei nesate tikri, ką daryti, kreipkitės į greitąją pagalbą arba kreipkitės patarimo į radiacijos specialistą.

     Prieglauda vietoje

Karo ar branduolinio įvykio metu saugiausia vieta būti uždarose patalpose. Jei esate patalpoje, uždarykite visas duris ir langus, kad spinduliuotė nepatektų į jūsų namus. Laikykitės atokiau nuo išorinių sienų ir ieškokite pastogės rūsyje arba vidiniame namo kambaryje. Naudokite lipnią juostą arba plastikinius lakštus, kad užsandarintumėte bet kokius durų ir langų tarpus, kad į vidų nepatektų spinduliuotė.

     Naudokite apsauginius drabužius

Radiacija gali prasiskverbti į jūsų odą, todėl būtina dėvėti apsauginius drabužius, kad sumažintumėte poveikį. Kiek įmanoma padenkite odą marškiniais ilgomis rankovėmis, kelnėmis ir pirštinėmis. Dėvėkite skrybėlę arba šaliką, kad apsaugotumėte galvą ir kaklą. Taip pat galite naudoti kaukę, kad uždengtumėte nosį ir burną, kad neįkvėptumėte radioaktyviųjų dalelių.

     Turėkite radiacinės pagalbos rinkinį

Radiacinės pagalbos rinkinys gali padėti išlikti saugiems branduolinio įvykio metu. Rinkinyje turėtų būti būtinų dalykų, tokių kaip vanduo, greitai gendantis maistas, pirmosios pagalbos vaistinėlė ir baterijomis maitinamas radijas. Į rinkinį taip pat turėtumėte įtraukti kalio jodido tablečių. Šios tabletės gali padėti apsaugoti skydliaukę nuo radioaktyvaus jodo, kuris gali sukelti skydliaukės vėžį.

     Venkite užterštos zonos

Branduolinio įvykio metu kai kurios sritys gali būti labiau užterštos nei kitos. Jei įmanoma, venkite šių vietų. Saugokitės nuo radioaktyvių šiukšlių, dulkių ir vandens. Jei privalote išeiti, dėvėkite apsauginius drabužius ir kuo labiau prisidenkite odą bei plaukus. Nevalgykite ir negerkite nieko, kas galėjo būti užteršta radioaktyviosiomis dalelėmis.

     Nusiprausk po dušu

Jei buvote paveiktas radiacijos, kuo greičiau nusiprauskite po dušu. Naudokite muilą ir vandenį, kad kruopščiai nuplautumėte odą ir plaukus. Tai gali padėti pašalinti visas radioaktyviąsias daleles, kurios gali būti ant jūsų kūno. Taip pat turėtumėte persirengti ir užterštus drabužius supakuoti į plastikinį maišelį.

Radiacijos poveikis gali būti pavojingas karo ar branduolinio įvykio metu. Vadovaudamiesi šiais praktiniais patarimais galite apsaugoti save ir savo šeimą nuo žalingo radiacijos poveikio. Nepamirškite būti informuoti, užsidėti vietoje, dėvėti apsauginius drabužius, turėti radiacinės pagalbos rinkinį, vengti užterštų vietų ir nusiprausti po dušu, jei patekote. Lik saugus!

Paskelbta | 2023 Kovo 27d. | 22:26

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba