Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kaip auginti vijoklines rožes

Laipiojančios rožės yra stulbinantis bet kokio sodo ar kraštovaizdžio priedas. Šie gražūs augalai vertinami dėl didelio, įspūdingo žydėjimo ir gebėjimo lipti bei uždengti sienas, groteles ir pavėsines. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą patarimų ir būdų, kaip auginti vijokliškas rožes savo sode.

name
Parodytas: 308 k.Perskaitytas: 264 k.

     Pasirinkite tinkamą veislę

Yra daug skirtingų vijoklinių rožių veislių, kurių kiekviena turi savo unikalias savybes ir auginimo reikalavimus. Kai kurios veislės yra energingesnės ir geriau tinka dideliems plotams uždengti, o kitos yra kompaktiškesnės ir geriau tinka mažesnėms grotelėms ar konteineriams. Renkantis veislę, atsižvelkite į savo sodo dydį, saulės šviesos ir šešėlio kiekį bei klimatą jūsų vietovėje.

     Suteikite paramą

Vijoklinėms rožėms lipti ir augti reikia paramos. Tai gali būti grotelės, pavėsinės, sienos ar kitos konstrukcijos. Renkantis atraminę konstrukciją, atsižvelkite į augalo dydį ir svorį, taip pat į konstrukcijos stiprumą ir ilgaamžiškumą.

     Sodinkite tinkamoje vietoje

Vijoklinėms rožėms klestėti reikia daug saulės spindulių, todėl svarbu pasirinkti vietą, kurioje per dieną būtų bent 6 valandos tiesioginių saulės spindulių. Jie taip pat teikia pirmenybę gerai nusausintam dirvožemiui, kuriame gausu organinių medžiagų. Sodinant būtinai iškaskite duobę, kuri būtų pakankamai gili, kad tilptų šaknys, ir pakankamai plati, kad būtų galima gerai nusausinti.

     Reguliariai laistykite

Vijoklines rožes reikia reguliariai laistyti, ypač pirmaisiais metais po pasodinimo. Jie mėgsta drėgną, bet neužmirkusią dirvą, todėl svarbu stebėti dirvožemio drėgmės lygį ir atitinkamai laistyti. Sausros ar karšto oro laikotarpiais vijoklines rožes gali tekti laistyti dažniau.

     Tinkamai tręšti

Vijoklinėms rožėms naudinga reguliariai tręšti, ypač auginimo sezono metu. Tačiau svarbu naudoti tinkamo tipo trąšas ir atidžiai laikytis gamintojo nurodymų. Lėtai išsiskiriančios trąšos, kuriose yra daug fosforo, gali padėti skatinti sveiką žydėjimą ir augimą.

     Genėti pagal poreikį

Vijoklinėms rožėms naudinga reguliariai genėti, kad būtų skatinamas sveikas augimas ir išlaikoma jų forma. Vijoklines rožes genėkite žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, pašalindami visas negyvas ar pažeistas šakas ir formuodami augalą taip, kaip norite. Pašalinkite visus ūglius, kurie auga nuo augalo pagrindo, nes jie gali nukreipti energiją nuo pagrindinių stiebų.

     Kontroliuoti kenkėjus ir ligas

Laipiojančios rožės gali būti jautrios įvairiems kenkėjams ir ligoms, įskaitant amarus, voratinklines erkes ir grybelines infekcijas. Reguliariai stebėkite savo augalus, ar neatsirado užkrėtimo ar ligos požymių, ir imkitės atitinkamų veiksmų problemai kontroliuoti. Tai gali apimti insekticidinio muilo, fungicidų ar kitų gydymo būdų naudojimą.

Treniruokite ir suriškite lazdas

Laipiojančios rožės turi ilgas, lanksčias lazdeles, kurias reikia treniruoti ir pririšti prie atramos struktūros, kad jos būtų skatinamos augti norima kryptimi. Kai vytelės auga, švelniai apvyniokite jas aplink atramą ir suriškite minkšta virvele arba kaklaraiščiais, kurie neįsirėžtų į stiebą. Būkite atsargūs ir nesuriškite jų per stipriai, nes galite pažeisti augalą.

     Apsvarstykite žydėjimo laiką

Laipiojančios rožės gali žydėti kartą per metus, du kartus per metus arba nepertraukiamai per visą auginimo sezoną, priklausomai nuo veislės. Renkantis veislę, atsižvelkite į žydėjimo laiką ir pasirinkite tą, kuris papildys likusį jūsų sodą. Kai kurios vijoklinės rožės, pavyzdžiui, New Dawn rožė, nuolat žydi visą vasarą, o kitos, pavyzdžiui, Lady Banks rožė, žydi vieną kartą pavasarį.

     Žiemos priežiūra

Šaltesniame klimate vijoklinės rožės gali būti pažeidžiamos žiemą. Norėdami apsaugoti savo augalus, galite apvynioti juos audeklu ar kita apsaugine medžiaga, kad apsaugotumėte nuo vėjo ir šalčio. Taip pat galite uždėti mulčio sluoksnį aplink augalo pagrindą, kad izoliuotumėte šaknis.

Vijoklinės rožės puikiai papildo bet kurį sodą ar kraštovaizdį. Pasirinkę tinkamą veislę, palaikydami, sodindami tinkamoje vietoje, laistydami ir tręšdami, pagal poreikį genėdami, kovojant su kenkėjais ir ligomis, dresuodami ir rišdami vyteles, atsižvelgdami į žydėjimo laiką ir pasirūpinę žiemos priežiūra, galėsite mėgautis grožiu. ir vijoklinių rožių kvapas ateinančiais metais. Šiek tiek rūpestingi ir dėmesingi šie nuostabūs augalai gali klestėti ir suteikti jūsų sodui spalvų bei žavesio.

Paskelbta | 2023 Gegužės 6d. | 15:00

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba