Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kaip išvengti pagirių

Pagirios – tai grupė nemalonių simptomų, kurie gali pasireikšti išgėrus per daug alkoholio. Šie simptomai gali būti galvos skausmas, nuovargis, troškulys, galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas ir jautrumas šviesai bei garsui. Pagirių sunkumas kiekvienam žmogui gali skirtis ir gali priklausyti nuo daugelio veiksnių, įskaitant išgerto alkoholio kiekį, jo vartojimo trukmę ir asmens toleranciją alkoholiui.

name
Parodytas: 526 k.Perskaitytas: 130 k.

Tiksli pagirių priežastis nėra visiškai suprantama, tačiau manoma, kad tai yra įvairių veiksnių, įskaitant toksinį alkoholio poveikį, dehidrataciją ir organizmo imuninį atsaką į alkoholį, rezultatas. Alkoholis yra diuretikas, o tai reiškia, kad jis padidina šlapimo gamybą ir gali sukelti dehidrataciją. Dehidratacija gali sukelti tokius simptomus kaip troškulys, burnos džiūvimas ir nuovargis. Alkoholis taip pat gali sudirginti skrandžio gleivinę, sukelti pykinimą ir vėmimą.

Be šių fizinių simptomų, pagirios taip pat gali paveikti jūsų psichinę ir emocinę savijautą. Galite jaustis nerimastingi, prislėgti ar irzlūs po nakties daug išgėrę. Šiuos jausmus gali sustiprinti kaltės ir gėdos jausmas, kuris dažnai gali lydėti pagirias.

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte pagirių simptomus:

     Daug ilsėkitės ir miegokite: tai gali padėti jūsų kūnui atsigauti po alkoholio poveikio ir taip pat gali padėti padidinti energijos lygį.

     Laikykitės hidratacijos: gerkite daug vandens ar sporto gėrimų, kad padėtumėte papildyti skysčių, prarastų dėl alkoholio diuretikų poveikio, kiekį.

     Venkite alkoholio ir kofeino: abi šios medžiagos gali dar labiau išsausinti organizmą ir sustiprinti pagirių simptomus.

     Valgykite lengvą maistą ar užkandį: tai gali padėti padidinti cukraus kiekį kraujyje, kuris gali sumažėti po nakties išgėrimo.

     Vartokite nereceptinius vaistus nuo skausmo: Acetaminofenas (pvz., Tylenol) arba ibuprofenas gali padėti sumažinti galvos ir raumenų skausmus.

Svarbu pažymėti, kad vienintelis patikimas būdas išvengti pagirių yra saikingai gerti arba visai negerti. Jei nuspręsite gerti, svarbu išlaikyti hidrataciją geriant vandenį ar sportinius gėrimus ir kaitalioti alkoholinius ir nealkoholinius gėrimus. Taip pat gera mintis suvalgyti ką nors prieš geriant ir geriant, kad sulėtintumėte alkoholio įsisavinimą į kraują.

Paskelbta | 2023 Sausio 1d. | 11:36

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba