Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kaip palengvinti gerklės skausmo simptomus

Gerklės skausmas yra dažnas negalavimas, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant virusines ar bakterines infekcijas, alergijas, rūkymą ir sausą orą. Simptomai yra skausmas, diskomfortas ir rijimo pasunkėjimas, kuris gali būti labai nepatogus ir netgi sekinantis. Laimei, yra daug veiksmingų vaistų nuo gerklės skausmo. Šiame straipsnyje apžvelgsime kai kuriuos geriausius vaistus nuo gerklės skausmo.

name
Parodytas: 113 k.Perskaitytas: 49 k.

     Analgetikai ir priešuždegiminiai vaistai

Analgetikai, tokie kaip acetaminofenas (tylenolis) ir ibuprofenas (Advil), gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą, susijusį su gerklės skausmu. Šiuos vaistus galima įsigyti be recepto (OTC) ir prireikus juos galima vartoti pagal etiketėje pateiktas instrukcijas. Aspirinas taip pat gali būti naudojamas skausmui malšinti, tačiau jo negalima duoti vaikams iki 18 metų.

     Gerklės pastilės ir purškalai

Gerklės pastilės ir purškalai gali akimirksniu palengvinti gerklės skausmo simptomus. Jie veikia nutirpdami gerklę arba sudarydami apsauginę dangą, kad numalšintų sudirginimą. Šiuo tikslu dažniausiai naudojamos pastilės, kuriose yra benzokaino arba mentolio. Taip pat veiksmingi gerklės purškalai, kurių sudėtyje yra fenolio arba benzokaino. Tačiau šių produktų negalima naudoti ilgiau nei kelias dienas, nes jie gali sudirginti ar nutirpti gerklę.

     Antibiotikai

Antibiotikai veiksmingi tik esant gerklės skausmui, kurį sukelia bakterinės infekcijos, pvz., STREP. Jie neveiksmingi gerklės skausmui, kurį sukelia virusinės infekcijos, pavyzdžiui, peršalimas. Antibiotikus reikia vartoti tik vadovaujant sveikatos priežiūros specialistui, o norint išvengti atsparumo antibiotikams, reikia vartoti visą antibiotikų kursą.

     Antihistamininiai vaistai

Antihistamininiai vaistai gali padėti sumažinti alergijos sukeltus gerklės skausmo simptomus. Jie veikia blokuodami histamino atsaką, sukeliantį alergines reakcijas. Antihistamininiai vaistai yra prieinami nereceptiniais vaistais ir gali būti vartojami pagal poreikį pagal etiketėje pateiktas instrukcijas. Tačiau jie gali sukelti mieguistumą, todėl juos vartojant svarbu vengti vairuoti ar valdyti sunkius mechanizmus.

     Kortikosteroidai

Kortikosteroidai gali padėti sumažinti gerklės uždegimą ir patinimą. Paprastai jie naudojami esant stipriems gerklės skausmo simptomams ir yra prieinami tik pagal receptą. Kortikosteroidų negalima vartoti ilgiau nei kelias dienas, nes jie gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, padidėjusį apetitą, svorio padidėjimą ir nuotaikos pokyčius.

Galima pasakyti, kad yra daug veiksmingų vaistų gerklės skausmui gydyti. Analgetikai, gerklės pastilės, purškalai, antibiotikai, antihistamininiai vaistai ir kortikosteroidai yra visos galimybės, priklausomai nuo gerklės skausmo priežasties ir sunkumo. Tačiau prieš pradedant vartoti bet kokį vaistą svarbu pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu, kad įsitikintumėte, jog jis yra saugus ir atitinka jūsų individualius poreikius.

Paskelbta | 2023 Kovo 27d. | 22:40

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba