Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kaip suvaldyti migreną

Migrena yra neurologinė būklė, kuriai būdingi pasikartojantys, pulsuojantys galvos skausmai, kurie gali būti sekinantys. Ja serga daugiau nei 1 milijardas žmonių visame pasaulyje ir dažniau pasitaiko moterims nei vyrams. Nors nėra žinomo gydymo nuo migrenos, yra keletas strategijų, kurios gali padėti valdyti simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę.

name
Parodytas: 110 k.Perskaitytas: 65 k.

Trigerių nustatymas
Vienas iš pirmųjų žingsnių valdant migreną yra nustatyti galimus provokuojančius veiksnius. Trigeriai gali būti skirtingi kiekvienam, tačiau dažni yra stresas, hormoniniai pokyčiai, tam tikras maistas ar gėrimai, miego trūkumas ir oro pokyčiai. Migrenos dienoraščio vedimas gali padėti nustatyti modelius ir galimus provokuojančius veiksnius, kurių vėliau galima išvengti arba sumažinti.

Vaistai
Yra keletas vaistų, kurie gali būti naudojami migrenos simptomams valdyti, įskaitant nereceptinius skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip ibuprofenas ir acetaminofenas. Sunkesnės migrenos atveju gali būti išrašyti receptiniai vaistai, tokie kaip triptanai ar skalsės. Prieš pradedant vartoti bet kokį naują vaistą, svarbu pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, nes kai kurie gali turėti šalutinį poveikį arba sąveikauti su kitais vaistais.

Gyvenimo būdo pokyčiai
Be to, kad nustatomi veiksniai ir vartojami vaistai, gyvenimo būdo pokyčiai taip pat gali padėti valdyti migrenos simptomus. Reguliarus pratimas gali padėti sumažinti stresą ir pagerinti bendrą sveikatą, o sveika mityba gali suteikti būtiniausių maistinių medžiagų ir padėti išvengti tokių veiksnių kaip kofeinas ir perdirbtas maistas. Taip pat gali būti naudingi tinkami miego ir streso mažinimo metodai, tokie kaip meditacija ir joga.

Alternatyvios terapijos
Įrodyta, kad keli alternatyvūs gydymo būdai yra veiksmingi gydant migrenos simptomus. Įrodyta, kad akupunktūra, masažo terapija ir kognityvinė-elgesio terapija (CBT) sumažina migrenos dažnį ir intensyvumą. Kai kurie žmonės taip pat palengvėja vartodami tokius papildus kaip magnis ir riboflavinas, nors prieš pradedant vartoti bet kokį naują papildą svarbu pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu.

Išvada
Migrena yra sudėtinga ir dažnai sekinanti būklė, tačiau yra keletas strategijų, kurios gali padėti valdyti simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę. Nustatydami provokuojančius veiksnius, vartodami vaistus, keisdami gyvenimo būdą ir tyrinėdami alternatyvius gydymo būdus, žmonės, sergantys migrena, gali rasti palengvėjimą ir atgauti savo gyvenimo kontrolę. Jei jaučiate migrenos simptomus, svarbu pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu dėl tinkamos diagnozės ir gydymo.

Paskelbta | 2023 Kovo 25d. | 23:45

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba