Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kaip veiksmingai gydyti slogą

Sloga yra dažna būklė, kurią gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant alergijas, peršalimą ir sinusų infekcijas. Nors tai gali atrodyti kaip nedidelis nepatogumas, sloga gali būti nemalonus ir sukelti kitus simptomus, tokius kaip užgulimas ir galvos skausmai. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip veiksmingai gydyti slogą.

name
Parodytas: 122 k.Perskaitytas: 70 k.

     Dažnai išsipūskite nosį

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte slogą, yra dažnai išsipūsti nosį. Tai padeda pašalinti gleivių perteklių ir neleisti joms nuvarvėti į gerklę ir sudirginti. Tačiau svarbu pūsti švelniai ir vengti per stipriai pūsti, nes tai gali sukelti ausies skausmą ir pažeisti ausies būgnelius.

     Išlik hidratuotas

Jei turite slogą, būtina išlaikyti hidrataciją, nes tai padeda išretinti gleives ir palengvina jų pašalinimą. Gerkite daug skysčių, pavyzdžiui, vandens, arbatos ir sriubos, kad jūsų kūnas būtų hidratuotas ir palengvintų simptomus.

     Naudokite drėkintuvą

Drėkintuvas gali padėti pridėti drėgmės į orą ir neleisti nosies takų išsausėti ir sudirginti. Tai gali būti ypač naudinga, jei gyvenate sausame klimate arba esate linkę į alergiją. Būtinai reguliariai valykite drėkintuvą, kad išvengtumėte bakterijų ir pelėsių dauginimosi.

     Naudokite fiziologinį nosies purškiklį

Fiziologiniai nosies purškalai gali padėti išplauti nosies takus ir sumažinti užgulimą. Druskos tirpalų nosies purškalų galite nusipirkti vietinėje vaistinėje arba pasigaminti patys, sumaišę arbatinį šaukštelį druskos su puodeliu šilto vandens. Naudokite švirkštą, kad švelniai įpurkštumėte druskos tirpalą į šnerves.

     Vartokite nereceptinius vaistus

Nereceptiniai vaistai, tokie kaip antihistamininiai vaistai ir dekongestantai, gali padėti sumažinti slogos simptomus. Antihistamininiai vaistai gali padėti sumažinti uždegimą ir palengvinti alergijos simptomus, o dekongestantai gali padėti sumažinti nosies užgulimą. Tačiau svarbu atidžiai perskaityti etiketes ir laikytis rekomenduojamos dozės.

     Naudokite eterinius aliejus

Eteriniai aliejai, tokie kaip eukaliptų ir pipirmėčių, gali padėti sumažinti nosies užgulimą ir skatinti aiškų kvėpavimą. Galite naudoti difuzorių arba įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus į dubenį su karštu vandeniu ir įkvėpti garų.

Sloga gali būti nepatogi ir dirginanti būklė, tačiau yra keletas veiksmingų jos gydymo būdų. Išlaikydami hidrataciją, naudodami drėkintuvą, fiziologinį nosies purškiklį, nereceptinius vaistus ir eterinius aliejus, galite palengvinti simptomus ir lengviau kvėpuoti. Jei simptomai išlieka arba pablogėja, būtinai kreipkitės į gydytoją dėl tolesnio įvertinimo ir gydymo.

Paskelbta | 2023 Kovo 30d. | 22:27

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba