Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kas yra apgamai ir kaip juos šalinti

Apgamai yra įprastas odos augimas, kuris gali išsivystyti bet kurioje kūno vietoje. Paprastai jie yra rudos arba juodos spalvos ir gali būti pakelti arba plokšti. Nors dauguma apgamų yra nekenksmingi, kai kuriuos gali tekti pašalinti dėl kosmetinių ar medicininių priežasčių. Šiame straipsnyje aptarsime apgamus ir kaip jų atsikratyti.

name
Parodytas: 122 k.Perskaitytas: 72 k.

Kas yra apgamai?

Apgamai yra odos augimo tipas, kuris atsiranda pigmentinėms ląstelėms (melanocitams) susikaupus. Paprastai jie yra rudos arba juodos spalvos ir gali būti plokšti arba iškilę. Daugumos žmonių kūne yra 10–40 apgamų ir jie gali išsivystyti bet kurioje odos vietoje.

Kada pasitikrinti apgamus?

Nors dauguma apgamų yra nekenksmingi, kai kurie gali išsivystyti į melanomą – odos vėžio tipą. Pastebėjus bet kurį iš šių pakitimų, svarbu, kad apgamus patikrintų dermatologas:

     Dydžio ar formos pokyčiai
     Nereguliarios sienos
     Spalvos ar tekstūros pokyčiai
     Niežulys, kraujavimas ar pluta

Kaip atsikratyti apgamų?

     Skutimosi iškirpimas – skutimosi iškirpimas apima chirurginį peiliuką, kad būtų pašalintas apgamas nuo odos paviršiaus. Šis metodas paprastai naudojamas mažiems, iškilusiems apgamams, kurie nėra giliai odoje. Prieš procedūrą ta vieta gali būti nuskausminta vietine anestezija.

     Ekscizinė biopsija – Ekscizinės biopsijos metu pašalinamas visas apgamas, įskaitant gilesnius odos sluoksnius. Šis metodas paprastai taikomas didesniems apgamams arba tiems, kurie įtariami vėžiu. Prieš procedūrą ta vieta gali būti nuskausminta vietine anestezija.

     Pašalinimas lazeriu – Lazerinis pašalinimas apima didelio galingumo lazerį, kad suskaidytų apgamo pigmentą. Šis metodas paprastai taikomas plokšti, pigmentuoti apgamai, kurie nėra vėžiniai. Prieš procedūrą ta vieta gali būti nuskausminta vietine anestezija.

     Krioterapija – krioterapija apima apgamo užšaldymą skystu azotu, dėl kurio jis išdžiūsta ir nukrenta. Šis metodas paprastai naudojamas mažiems, iškilusiems apgamams, kurie nėra giliai odoje. Prieš procedūrą ta vieta gali būti nuskausminta vietine anestezija.

     Namų gynimo priemonės – yra keletas namų gynimo priemonių, kurios teigia pašalinančios apgamus, pavyzdžiui, obuolių sidro actas, česnakai ir arbatmedžio aliejus. Tačiau nėra mokslinių įrodymų, patvirtinančių šiuos metodus, ir jie gali būti žalingi, jei naudojami netinkamai.

Svarbu pažymėti, kad nors šie metodai gali būti veiksmingi šalinant apgamus, jie taip pat gali palikti randus arba sukelti infekciją, jei jie atliekami netinkamai. Prieš bandant šalinti apgamus namuose, rekomenduojama pasitarti su dermatologu.

Galima pasakyti, kad apgamai yra įprastas odos augimas, kuris gali išsivystyti bet kurioje kūno vietoje. Nors dauguma apgamų yra nekenksmingi, kai kuriuos gali tekti pašalinti dėl kosmetinių ar medicininių priežasčių. Yra keli apgamų šalinimo būdai, įskaitant skutimosi iškirpimą, ekscizinę biopsiją, šalinimą lazeriu, krioterapiją ir namų gynimo priemones. Prieš bandant juos šalinti, svarbu, kad apgamus patikrintų dermatologas, nes kai kurie gali būti vėžiniai arba reikalauti specializuoto gydymo.

Paskelbta | 2023 Balandžio 1d. | 23:01

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba