Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kas yra kurmis ir kaip su juo kovoti

Kurmiai yra maži, pūkuoti žinduoliai, dažnai sutinkami soduose ir vejose. Nors jie paprastai yra nekenksmingi, jų buvimas gali būti varginantis tiems, kurie nori išlaikyti gerai prižiūrimą veją. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra kurmis ir kaip su juo kovoti.

name
Parodytas: 107 k.Perskaitytas: 76 k.

Kas yra kurmis?

Kurmis yra mažas, besikasantis žinduolis, priklausantis Talpidae šeimai. Apgamai aptinkami daugelyje pasaulio šalių, įskaitant Šiaurės Ameriką, Europą ir Aziją. Jie yra maži, dauguma rūšių yra nuo 4 iki 8 colių ilgio ir turi minkštą, šilkinį kailį, kurio spalva svyruoja nuo pilkos iki juodos spalvos.

Kurmiai yra gerai žinomi dėl savo sugebėjimų kasti, o tvirtomis priekinėmis nagomis jie įsirausia dirvožemyje ir sukuria tunelius. Kurmiai taip pat žinomi dėl aštrios uoslės, kurią jie naudoja norėdami surasti savo grobį, pavyzdžiui, sliekus ir kitus vabzdžius.

Kaip kovoti su kurmiais

Nors kurmiai paprastai yra nekenksmingi, jų įkasimas gali pakenkti vejai ir sodams. Laimei, yra keletas būdų, kaip kovoti su apgamais ir sumažinti jų poveikį jūsų nuosavybei.

     Pašalinkite jų maisto šaltinį

Kurmiai pirmiausia minta sliekais ir kitais vabzdžiais, todėl jų maisto šaltinio sumažinimas gali padėti juos atgrasyti. Tai galima pasiekti naudojant ekologiškus kenkėjų kontrolės metodus, pvz., naudojant naudingus nematodus arba į savo sodą įvedant vabzdžiais mintančius paukščius.

     Sukurkite fizines kliūtis

Fizinių kliūčių sukūrimas gali padėti apsisaugoti nuo kurmių įkasimo į veją ar sodą. Tai galima padaryti įrengiant tinklinį barjerą po dirvožemio paviršiumi arba naudojant fizines kliūtis, pvz., tvorą ar tinklelį.

     Naudokite garsinius repelentus

Garsiniai repelentai skleidžia aukšto dažnio garso bangas, kurios gali atbaidyti kurmius. Šie prietaisai sukuria nemalonią aplinką apgamams, dėl kurių jie ieško kitų vietų.

     Naudokite natūralias priemones

Natūralios priemonės, tokios kaip ricinos aliejus, kajeno pipirai ir česnakai, taip pat gali padėti atbaidyti apgamus. Šiuos ingredientus galima sumaišyti su vandeniu ir tepti ant dirvos paviršiaus, sukuriant nemalonią aplinką kurmiams.

     Naudokite spąstus

Dar vienas veiksmingas būdas kovoti su kurmiais yra gaudymas spąstais. Yra keletas spąstų tipų, įskaitant gyvus spąstus ir žudančius spąstus. Gyvi spąstai yra sukurti taip, kad sugautų kurmius nepažeistus, o žudymo spąstai – taip, kad kurmius nužudytų.

Kurmiai yra maži, besikasantys žinduoliai, kurie gali nuliūdinti namų savininkus, norinčius prižiūrėti gerai prižiūrimą veją ar sodą. Laimei, yra keletas būdų, kaip kovoti su kurmiais ir sumažinti jų poveikį jūsų nuosavybei. Panaikindami jų maisto šaltinį, sukurdami fizines kliūtis, naudodami garsinius repelentus, natūralias priemones ir spąstus, galite sėkmingai kovoti su kurmiais ir išlaikyti savo veją bei sodą puikiai atrodančius.

Paskelbta | 2023 Balandžio 1d. | 22:48

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba