Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kas yra patalynės erkės

Nakvynės erkutės, taip pat žinomos kaip dulkių erkutės, yra mažytės būtybės, gyvenančios namuose, ypač patalynėse ir kituose minkštuose balduose. Jie yra dažnas alerginių reakcijų šaltinis ir daugeliui žmonių gali kelti didelį pavojų sveikatai. Šiame straipsnyje aptarsime viską, ką reikia žinoti apie lovines erkes.

name
Parodytas: 182 k.Perskaitytas: 69 k.

Kas yra lovinės erkės?

Patalynės erkės yra mikroskopiniai nariuotakojai, priklausantys voragyvių klasei, kuriai priklauso vorai ir erkės. Jie randami namuose visame pasaulyje ir ypač paplitę šilto ir drėgno klimato zonose. Patalynės erkės dažnai randamos patalynėse, kilimuose, užuolaidose ir kituose minkštuose balduose.

Kaip atrodo lovinės erkės?

Patalinės erkės yra per mažos, kad jas būtų galima pamatyti plika akimi, o jų ilgis paprastai nesiekia 0,3 milimetro. Jie yra balti, permatomi ir turi aštuonias kojas.

Ką valgo lovinės erkės?

Patalynės erkės minta negyvomis odos ląstelėmis, kurias išskiria žmonės ir naminiai gyvūnai. Jie teikia pirmenybę šiltai, drėgnai aplinkai, todėl jie dažnai randami patalynėse, kilimuose ir kituose minkštuose balduose.

Ar lovinės erkės yra kenksmingos?

Pačios lovinės erkės nėra kenksmingos, tačiau daugeliui žmonių gali būti reikšmingas alergijos šaltinis. Patalynės erkės gamina išmatas, kurios gali sukelti alergines reakcijas, ypač žmonėms, sergantiems astma ar kitomis kvėpavimo takų ligomis.

Kaip atsikratyti lovinių erkių?

Atsikratyti lovinių erkių nėra lengva užduotis, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte jų skaičių. Štai keletas patarimų:

     Reguliariai skalbkite patalynę, užuolaidas ir kitus minkštus baldus karštame vandenyje (mažiausiai 60°C).

     Naudokite alergenams atsparius užvalkalus pagalvėms, čiužiniams ir antklodėms.

     Reguliariai siurbkite kilimus ir apmušalus.

     Sumažinkite drėgmės lygį namuose naudodami sausintuvą arba oro kondicionierių.

     Kiek įmanoma pašalinkite netvarką iš savo namų.

     Venkite laikyti naminius gyvūnus miegamajame, nes jie išmeta daug plaukų ir odos ląstelių.

     Dulkių siurblyje naudokite HEPA filtrą, kad sulaikytumėte dulkes ir kitus alergenus.

     Venkite naudoti plunksnų pagalves ar antklodes, nes jos gali pritraukti lovų erkes.

Išvada

Patalinės erkės yra dažnas alergijos šaltinis daugeliui žmonių, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte jų skaičių. Reguliarus valymas, alergenams atsparių užvalkalų naudojimas, drėgmės lygio mažinimas ir netvarkos vengimas yra vieni veiksmingiausių būdų atsikratyti lovinių erkučių. Jei turite alergiją, svarbu pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu, kad jis nustatytų jums geriausią gydymo kursą.

Paskelbta | 2023 Kovo 24d. | 21:35

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba