Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Keletas ausų priežiūros patarimų

Ausų priežiūra yra svarbi bendros sveikatos ir higienos dalis. Ausys yra gležna ir jautri kūno dalis, todėl būtina tinkamai prižiūrėti, kad išvengtumėte traumų, infekcijų ir kitų komplikacijų. Štai keletas patarimų, kaip išlaikyti gerą ausų sveikatą

name
Parodytas: 2060 k.Perskaitytas: 83 k.

     Laikykite ausis švarias: svarbu, kad ausys būtų švarios, kad nesusikauptų ausų sieras, nešvarumai ir kitos šiukšlės. Galite išvalyti ausis drėgnu skudurėliu arba medvilniniu tamponu, kad švelniai nuvalytumėte išorinę ausį. Tačiau svarbu nieko neįkišti į ausies kanalą, nes taip galite pažeisti ausį ir nustumti ausų sierą toliau į kanalą.

     Venkite naudoti ausų žvakes: Ausų žvakės parduodamos kaip natūralus būdas pašalinti ausų vašką, tačiau iš tikrųjų jos gali būti pavojingos. Žvakės gali nudeginti, sužaloti ausies kanalą ir netgi pradurti ausies būgnelį.

     Saugokite ausis nuo didelio triukšmo: stiprus triukšmas gali pažeisti ausis ir sukelti klausos praradimą. Labai svarbu nešioti ausų kištukus arba ausines triukšmingoje aplinkoje, pavyzdžiui, koncertuose, statybvietėse arba naudojant elektrinius įrankius.

     Venkite nieko kišti į ausį: Svarbu į ausį neįkišti daiktų, įskaitant medvilninius tamponus, pieštukus ir kitus daiktus. Šie objektai gali pažeisti ausį ir stumti ausų sierą toliau į ausies kanalą.

     Nedelsdami gydykite ausų infekcijas: negydomos ausų infekcijos gali būti skausmingos ir sukelti klausos praradimą. Svarbu kreiptis į gydytoją, jei pasireiškia tokie simptomai kaip ausies skausmas, išskyros ar klausos praradimas.

     Venkite maudytis užterštame vandenyje: Plaukimas užterštame vandenyje gali sukelti ausų infekcijas, įskaitant plaukiko ausį. Svarbu vengti maudytis vandenyje, kuris gali būti užterštas bakterijomis ar kitomis kenksmingomis medžiagomis.

     Reguliariai atlikite klausos tyrimus: reguliarūs klausos tyrimai gali padėti nustatyti klausos praradimą ar kitas ausų problemas. Suaugusiesiems klausą rekomenduojama pasitikrinti bent kartą per 10 metų.

Laikykitės hidratacijos: gerdami daug vandens, galite išvengti ausies sieros kaupimosi ir išlaikyti ausies kanalą suteptą.

     Valdykite alergijas: alergijos gali sukelti uždegimą ir užsikimšimą ausies kanale. Svarbu valdyti alergijas vaistais ar kitais gydymo būdais, kad būtų išvengta komplikacijų, tokių kaip ausų infekcijos.

     Venkite rūkyti: rūkymas gali pažeisti ausį ir sukelti klausos praradimą. Svarbu vengti rūkymo ir pasyvaus rūkymo, kad apsaugotumėte savo ausis ir bendrą sveikatą.

     Laikykite ausis sausas: Drėgmė ausyje gali sukelti ausų infekcijas ir kitas komplikacijas. Po maudynių ar maudynių gerai nusausinkite ausis rankšluosčiu ir nieko neįkiškite į ausies kanalą.

     Skrisdami naudokite ausų apsaugą: oro slėgio pokyčiai skrydžio metu gali sukelti diskomfortą ir net skausmą ausyse. Kilimo ir tūpimo metu svarbu naudoti ausų kištukus ar kitas ausų apsaugos priemones, kad išvengtumėte komplikacijų, pvz., ausų infekcijų ar ausies būgnelių plyšimo.

Laikydamiesi šių patarimų ir tinkamai prižiūrėdami ausis, galite išlaikyti sveikas ausis ir išvengti galimų komplikacijų. Jei jaučiate kokių nors simptomų arba nerimaujate dėl savo ausų sveikatos, svarbu kreiptis į gydytoją arba sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Paskelbta | 2023 Gegužės 6d. | 21:30

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba