Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Keletas dalykų, kuriuos verta turėti keliaujant gamtoje

Gamta siūlo nuostabų pabėgimą nuo kasdienio gyvenimo šurmulio. Nesvarbu, ar vykstate į dienos žygį, ar į kelių dienų kelionę stovyklavietėje, pasiruošimas su tinkama įranga gali labai pakeisti jūsų patirtį. Štai keletas dalykų, kuriuos verta turėti keliaujant gamtoje:

name
Parodytas: 97 k.Perskaitytas: 111 k.

     Kokybiška kuprinė: gera kuprinė yra būtina norint neštis visus savo reikmenis. Ieškokite tokio, kuris būtų patogus dėvėti ir gerai prigludęs prie kūno. Jame turėtų būti pakankamai skyrių, kad jūsų daiktai būtų tvarkingi ir lengvai pasiekiami.

     Navigacijos įrankiai: leidžiantis į gamtą svarbu žinoti, kur einate. Žemėlapis ir kompasas yra klasikiniai navigacijos įrankiai. Tačiau gali būti naudingi ir GPS įrenginiai bei išmaniųjų telefonų programėlės. Tiesiog būtinai pasiimkite atsargines baterijas arba nešiojamąjį įkroviklį.

     Pirmosios pagalbos rinkinys: nelaimingi atsitikimai gali įvykti net ir gerai suplanuotose kelionėse. Pagrindinis pirmosios pagalbos rinkinys su tvarsčiais, antiseptikais ir skausmą malšinančiais vaistais gali būti išgelbėjimas. Be to, protinga atsinešti visus reikalingus vaistus, tokius kaip alergijos vaistai ar inhaliatorius.

     Vanduo ir vandens filtras: Praleidžiant laiką gamtoje labai svarbu išlaikyti hidrataciją. Visada turėkite pakankamai vandens kelionei ir atsineškite vandens filtrą arba valymo tabletes, jei prireiktų papildyti iš natūralaus šaltinio.

     Tinkama avalynė: bet kokiai veiklai lauke svarbu dėvėti patogią ir tvirtą avalynę. Pasirinkite batus ar batus, atitinkančius reljefą ir oro sąlygas, su kuriomis susidursite.

     Šilti drabužiai: net jei dieną oras šiltas, naktį temperatūra gali gerokai nukristi. Supakuokite drabužius, kuriuos galima sluoksniuoti, kad sušiltų, pavyzdžiui, vilnonį švarką, ilgus apatinius ir skrybėlę.

     Maistas ir maisto gaminimo reikmenys: norint, kad kelionė būtų sėkminga, būtina pamaitinti kūną. Atsineškite pakankamai maisto visai kelionei, taip pat viryklę, kurą ir indus, jei planuojate gaminti. Rinkitės lengvus ir lengvai paruošiamus patiekalus, kad sumažintumėte gaminimo laiką.

     Šviesos šaltinis: kai sutemsta, būtina turėti patikimą šviesos šaltinį. Idealiai tinka priekinis žibintas arba žibintuvėlis su papildomomis baterijomis.

     Apsauga nuo saulės: Laikas gamtoje taip pat reiškia buvimą saulėje. Apsaugokite odą kremu nuo saulės, akiniais nuo saulės ir kepure.

     Daugiafunkcis įrankis: geras daugiafunkcis įrankis gali būti neįkainojamas įvairiose situacijose. Ieškokite tokio su peiliu, pjūklu, replėmis ir kitomis naudingomis funkcijomis.

Vabzdžių repelentas: uodai ir kiti vabzdžiai gali labai suerzinti leidžiant laiką gamtoje. Apsaugokite save nuo įkandimų, atsinešdami vabzdžių repelento, geriausia tokį, kuriame yra DEET.

     Avarinė pastogė: net labiausiai patyrę žygeiviai gali pasiklysti ar užklupti netikėtomis oro sąlygomis. Lengva avarinė pastogė, tokia kaip brezentas ar dviratis maišas, gali apsaugoti nuo stichijų ir išlaikyti šilumą bei sausumą.

     Higienos reikmenys: stovyklaujant gamtoje higienos palaikymas yra svarbus jūsų sveikatai ir komfortui. Atsineškite rankų dezinfekavimo priemonę, drėgnas servetėles, tualetinį popierių ir mentele atliekoms užkasti.

     Ryšio įrenginiai: kritiniu atveju svarbu turėti būdą iškviesti pagalbą. Apsvarstykite galimybę atsinešti palydovinį telefoną arba avarinį švyturėlį, jei būsite rajone, kuriame mobiliojo ryšio paslaugos ribotos.

     Pramogos: Nors laikas gamtoje gali būti ramus ir atpalaiduojantis, taip pat svarbu turėti tam tikrų pramogų galimybių. Apsvarstykite galimybę atsinešti knygą, kortų kaladę arba nešiojamąjį muzikos grotuvą, kad praleistumėte pramogas prastovos metu.

     Fotoaparatas: Gamta siūlo keletą gražiausių vaizdų ir potyrių, todėl nepamirškite atsinešti fotoaparato, kad galėtumėte užfiksuoti šiuos prisiminimus.

     Remonto rinkinys: leidžiant laiką gamtoje, įranga gali sugesti arba sulūžti. Atsineškite nedidelį remonto rinkinį su tokiais daiktais kaip lipni juosta, siuvimo rinkinys ir papildomas virveles, kad išspręstumėte bet kokias įrangos problemas.

     Papildomi drabužiai: gali atsirasti netikėtų oro pokyčių, todėl visada pravartu pasiimti papildomų drabužių. Jei yra lietaus tikimybė, būtinai įtraukite vandeniui atsparią įrangą.

     Avarinis švilpukas: nelaimės atveju švilpukas gali būti vertinga priemonė patraukti dėmesį ir signalizuoti apie pagalbą.

     Šiukšlių maišai: nepalikite pėdsakų – svarbus principas, kurio reikia laikytis leidžiant laiką gamtoje. Atsineškite šiukšlių maišus, kad išmestumėte visas šiukšles ir pasirūpintumėte švaria aplinka.

Keliaujant gamtoje svarbu pasiruošti įvairiai įrangai ir reikmenims. Verta turėti vabzdžių repelentą, skubią pastogę, higienos reikmenis, ryšio priemones, pramogas, fotoaparatą, remonto rinkinį, papildomus drabužius, avarinį švilpuką ir šiukšlių maišus. Turėdami šiuos būtiniausius dalykus būsite gerai pasirengę mėgautis gamtoje praleistu laiku, būdami saugūs ir patogiai.

Paskelbta | 2023 Balandžio 22d. | 20:12

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba