Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Keletas priežasčių, kodėl verta investuoti į auksą

Auksas šimtmečius buvo vertinga prekė ir vaidino svarbų vaidmenį pasaulio ekonomikoje. Kaip investuotojas, svarbu diversifikuoti savo portfelį, o vienas iš būdų tai padaryti yra investuoti į auksą. Štai keletas priežasčių, kodėl verta investuoti į auksą:

name
Parodytas: 221 k.Perskaitytas: 77 k.

     Apsidraudimas nuo infliacijos: auksas istoriškai buvo veiksminga infliacijos apsauga. Kylant infliacijos tempams, mažėja valiutų perkamoji galia, auksas tampa vertingesnis. Todėl investavimas į auksą gali padėti apsaugoti jūsų turtą nuo neigiamo infliacijos poveikio.

     Saugaus prieglobsčio turtas: auksas laikomas saugiu prieglobsčio turtu, o tai reiškia, kad jis yra patikimas vertės kaupiklis ekonominio netikrumo laikais. Krizės metu investuotojai linkę ieškoti saugaus prieglobsčio turto, pavyzdžiui, aukso, kuris padeda stabilizuoti jo kainą.

     Ribotas pasiūla: Skirtingai nuo fiat valiutų, aukso pasiūla yra ribota. Tai ribotas išteklius, kurio negalima lengvai atkurti ar išgauti dideliais kiekiais. Dėl to jo vertė laikui bėgant išlieka gana stabili.

     Diversifikavimas: Investavimas į auksą gali padėti diversifikuoti jūsų portfelį ir sumažinti bendrą riziką. Tai vertingas turtas, kuris nėra tiesiogiai susijęs su kitomis investicijomis, tokiomis kaip akcijos ir obligacijos, todėl tai veiksmingas būdas paskirstyti riziką kelioms turto klasėms.

     Materialus turtas: auksas yra fizinis turtas, kurį galite laikyti rankoje. Tai daro jį materialiu turtu, kuriam netaikoma tokia pati rizika kaip popieriniam turtui. Be to, auksą galima lengvai laikyti ir transportuoti, todėl jis yra nešiojama turto forma.

     Pasaulinis pripažinimas: auksas visame pasaulyje pripažįstamas ir pripažįstamas kaip valiuta ir vertės kaupiklis. Tai reiškia, kad jį galima lengvai iškeisti į grynuosius pinigus ar kitą turtą beveik bet kurioje pasaulio šalyje.

Investicijų paklausa: Aukso, kaip investicijos, paklausa auga, ypač besivystančiose rinkose. Besivystančiose šalyse didėjant pajamoms, vis daugiau žmonių nori investuoti į auksą, kad apsaugotų savo turtą ir diversifikuotų savo portfelius. Dėl padidėjusios aukso paklausos gali padidėti kainos, todėl tai gali būti pelninga investicija.

     Pramonės paklausa: Auksas pramonėje naudojamas daugeliui, ypač elektronikos ir technologijų srityse. Technologijoms ir toliau tobulėjant, aukso paklausa šiose pramonės šakose greičiausiai didės. Tai reiškia, kad auksas turi ir investicijų, ir pramonės paklausą, todėl jis yra universalus turtas, galintis užtikrinti nuolatinį pajamų srautą.

     Istorinis veikimas: Auksas ilgą laiką išlaiko savo vertę ir tarnauja kaip turto saugykla. Per pastaruosius kelis dešimtmečius auksas pralenkė daugelį kitų turto klasių, įskaitant akcijas ir obligacijas. Nors praeities rezultatai nėra ateities rezultatų garantija, tai rodo, kad auksas gali duoti didelę grąžą ilguoju laikotarpiu.

     Ribota rizika: Investuojant į auksą rizika yra ribota, palyginti su kitomis investicijomis. Skirtingai nei akcijos ir obligacijos, auksas nemoka dividendų ar palūkanų, o tai reiškia, kad jo vertei įtakos neturi nei palūkanų normos, nei įmonės pajamos. Be to, auksui nekyla tokia pati rizika kaip kitam turtui, pavyzdžiui, geopolitiniams įvykiams, valiutų kursų svyravimams ar stichinėms nelaimėms.

Investavimas į auksą gali suteikti daug naudos, įskaitant apsaugą nuo infliacijos, diversifikaciją ir pelno potencialą. Svarbu atsiminti, kad auksas neturėtų sudaryti viso jūsų investicijų portfelio ir turėtų būti naudojamas kaip kitų investicijų priedas. Kaip ir bet kurios investicijos atveju, prieš priimant bet kokius investicinius sprendimus, svarbu atlikti savo tyrimus ir pasitarti su finansų patarėju.

Paskelbta | 2023 Balandžio 12d. | 22:59

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba