Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Keletas priežasčių, kodėl verta laikyti augalus savo kambaryje

Bėgant metams augalai tapo vis populiaresni kaip būdas namams, biurams ir kitoms patalpų erdvėms suteikti žalumos. Tačiau augalų laikymo kambaryje pranašumai yra daug daugiau nei estetika. Nuo oro kokybės gerinimo iki nuotaikos ir produktyvumo gerinimo – štai keletas priežasčių, kodėl verta laikyti augalus savo kambaryje.

name
Parodytas: 109 k.Perskaitytas: 48 k.

     Jie pagerina oro kokybę

Augalai yra natūralūs oro valytuvai. Jie sugeria anglies dioksidą ir išskiria deguonį, todėl patalpos oras sveikiau kvėpuoja. Be to, kai kurie augalai, pavyzdžiui, gyvatės ir voriniai augalai, ypač efektyviai pašalina iš oro toksinus, tokius kaip formaldehidas ir benzenas. Laikydami augalus savo kambaryje galėsite mėgautis gaivesniu, švaresniu oru ir sumažinti kvėpavimo sutrikimų riziką.

     Jie padidina produktyvumą

Tyrimai parodė, kad augalų buvimas darbo vietoje gali padidinti produktyvumą ir koncentraciją. Ekseterio universiteto atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad darbuotojai buvo 15% produktyvesni, kai į darbo vietą buvo pristatyti augalai. Taip yra todėl, kad augalai padeda sumažinti streso lygį ir sukurti raminančią aplinką, o tai savo ruožtu padeda pagerinti dėmesį ir produktyvumą.

     Jie pagerina nuotaiką

Ne paslaptis, kad buvimas gamtoje gali pagerinti nuotaiką ir sumažinti streso lygį. Kambaryje esantys augalai gali turėti panašų poveikį, padėti sukurti ramybės ir atsipalaidavimo jausmą. Tyrimai parodė, kad ligoninių kambariuose su augalais esantys pacientai teigė, kad jautė mažiau streso ir nerimo nei tie, kurių augalų nėra. Be to, augalai gali padėti pagerinti nuotaiką didindami laimės ir gerovės jausmą.

     Jie didina kūrybiškumą

Augalai gali padėti skatinti kūrybiškumą ir įkvėpti. Melburno universiteto atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad augalų įtraukimas į biuro patalpas padidino kūrybiškumą 15 proc. Manoma, kad augalų buvimas padeda sumažinti protinį nuovargį, o tai savo ruožtu gali paskatinti kūrybiškesnį mąstymą.

     Jie pagerina miegą

Tam tikri augalai, tokie kaip levandos ir jazminai, yra žinomi dėl savo miegą skatinančių savybių. Šie augalai skleidžia kvapus, kurie gali padėti atpalaiduoti protą ir kūną, todėl lengviau užmigti ir užmigti visą naktį. Laikydami šiuos augalus savo kambaryje, galėsite mėgautis ramesniu ir jauninančiu miegu.

Galima pasakyti, kad augalų laikymas kambaryje yra ne tik madingas dekoravimo pasirinkimas; jis taip pat turi daug naudos, kurios gali pagerinti mūsų fizinę ir psichinę sveikatą. Nuo oro kokybės gerinimo iki produktyvumo ir kūrybiškumo didinimo yra daugybė priežasčių įtraukti augalus į savo patalpų erdvę. Taigi, kai kitą kartą ketinate papuošti savo kambarį, apsvarstykite galimybę į mišinį pridėti keletą augalų.

Paskelbta | 2023 Kovo 23d. | 22:39

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba