Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kiek laiko reikia miegoti ir kodėl tai taip svarbu

Miegas yra esminė mūsų kasdienybės dalis, kuri dažnai pamirštama. Tai būtina mūsų fizinei, psichinei ir emocinei gerovei, nes leidžia mūsų kūnui pailsėti ir atsigauti po dienos veiklos. Miego kiekis priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir individualių skirtumų. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime, kiek laiko reikia miegoti ir kodėl tai taip svarbu.

name
Parodytas: 113 k.Perskaitytas: 69 k.

Nacionalinio miego fondo duomenimis, suaugusiems nuo 18 iki 64 metų reikia nuo 7 iki 9 valandų miego per naktį. Tačiau individualūs poreikiai gali skirtis. Kai kurie žmonės gali gerai veikti miegodami vos 6 valandas, o kitiems gali prireikti iki 10 valandų, kad jaustųsi pailsėję ir budrūs. Svarbu klausytis savo kūno ir atkreipti dėmesį į tai, kaip jaučiatės po tam tikro miego. Jei jaučiatės pailsėję ir energingi, tikriausiai pakankamai miegate.

Vaikams ir paaugliams reikia daugiau miego nei suaugusiesiems, nes jų smegenys ir kūnas vystosi. Kūdikiams iki vienerių metų miego reikia nuo 12 iki 16 valandų per parą, o mažiems vaikams reikia apie 11-14 valandų miego. Mokyklinio amžiaus vaikams reikia 9–11 valandų miego, o paaugliams – apie 8–10 valandų.

Negalima pervertinti pakankamai miego svarbos. Miego trūkumas gali turėti rimtų pasekmių mūsų fizinei ir psichinei sveikatai. Tai gali padidinti nutukimo, diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų ir net ankstyvos mirties riziką. Tai taip pat gali pakenkti mūsų pažintiniam funkcionavimui, todėl sunku susikaupti, atsiminti dalykus ir priimti sprendimus.

Be miego kiekio, svarbu ir miego kokybė. Kokybiškas miegas reiškia, kad jūs gaunate pakankamai skirtingų miego etapų, kurių reikia jūsų kūnui pailsėti ir atsigauti. Yra keturios miego fazės: NREM (negreitas akių judėjimas) 1-3 stadijos ir REM (greitas akių judėjimas) miegas. Kiekvienas atkūrimo proceso etapas turi skirtingą paskirtį.

NREM miego metu mūsų kūnas atkuria ir regeneruoja audinius, formuoja kaulus ir raumenis bei stiprina imuninę sistemą. Kita vertus, REM miegas vaidina lemiamą vaidmenį mokymosi ir atminties konsolidavime. Norint gauti naudos, svarbu pakankamai miegoti abiejų tipų miego metu.

Yra keletas būdų, kaip pagerinti miego kokybę. Vienas iš svarbiausių dalykų yra nuoseklaus miego grafiko sudarymas. Eikite miegoti ir kelkitės kiekvieną dieną tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais. Tai padeda reguliuoti natūralų jūsų kūno miego ir pabudimo ciklą.

Kiti patarimai, kaip pagerinti miego kokybę, yra sukurti atpalaiduojančią miego aplinką, vengti kofeino ir alkoholio prieš miegą ir apriboti ekrano laiką prieš miegą. Taip pat turėtumėte stengtis reguliariai mankštintis, nes fizinis aktyvumas gali padėti pagerinti jūsų miego kokybę.

Manome, kad miego kiekis skiriasi priklausomai nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir individualių skirtumų. Svarbu klausytis savo kūno ir atkreipti dėmesį į tai, kaip jaučiatės po tam tikro miego. Pakankamas miegas yra būtinas mūsų fizinei, psichinei ir emocinei gerovei, o miego trūkumas gali turėti rimtų pasekmių mūsų sveikatai. Sudarę nuoseklų miego grafiką ir taikydami gerą miego higienos praktiką, galime pagerinti savo miego kokybę ir pasinaudoti gero nakties poilsio privalumais.

Paskelbta | 2023 Kovo 24d. | 22:00

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba