Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Klevų sula maisto ir vaistų šaltinis

Klevų sula yra saldus ir maistingas skystis, kuris renkamas iš klevų ankstyvaisiais pavasario mėnesiais. Tai yra pagrindinė klevų sirupo sudedamoji dalis ir šimtmečius buvo naudojamas kaip maisto ir vaistų šaltinis.

name
Parodytas: 202 k.Perskaitytas: 52 k.

Klevų sulą gamina klevas, kai jis pradeda pabusti iš žiemos ramybės. Sula teka nuo šaknų iki šakų, aprūpindama medžiu maistinėmis medžiagomis ir drėgme. Pavasarį sulose yra daug cukraus, todėl jie yra vertingi ištekliai žmonėms ir gyvūnams.

Klevų sulai nuimti į medžio kamieną išgręžiamos nedidelės skylutės, įkišamas snapelis sulai nukreipti į surinkimo kibirą. Tada sultys užvirinamos, kad pašalintų vandenį, paliekant koncentruotą sirupą, kuriame gausu skonio ir maistinių medžiagų.

Klevų sula yra ne tik skani, bet ir turi daug naudos sveikatai. Jame gausu vitaminų ir mineralų, įskaitant kalcio, kalio ir magnio. Jame taip pat yra antioksidantų, kurie gali padėti apsaugoti organizmą nuo ligų.

Be maistinių savybių, klevų sula šimtmečius buvo naudojama kaip natūralus vaistas nuo įvairių negalavimų. Amerikos indėnų gentys naudojo klevų sulą kaip kosulį, peršalimą ir kitas kvėpavimo takų ligas gydyti. Jis taip pat buvo naudojamas gerklės skausmui, skrandžio skausmui ir odos ligoms gydyti.

Šiandien klevų sula daugiausia naudojama gaminant klevų sirupą, kuris yra populiarus saldiklis Šiaurės Amerikoje ir visame pasaulyje. Klevų sirupas naudojamas įvairiems patiekalams – nuo blynų ir vaflių iki mėsos ir daržovių glajų. Jis taip pat naudojamas gaminant saldainius, kepinius ir kitus saldumynus.

Pastaraisiais metais išaugo susidomėjimas klevų sulos panaudojimu kitiems tikslams, pavyzdžiui, alaus, sidro ir kitų alkoholinių gėrimų gamyboje. Klevų sula taip pat gali būti naudojama gaminant klevų vandenį, kuris yra populiari alternatyva kokosų vandeniui ir kitiems sportiniams gėrimams.

Apskritai, klevų sula yra vertingas ir universalus išteklius, kuris šimtmečius buvo naudojamas dėl savo skonio, mitybos ir gydomųjų savybių. Nesvarbu, ar klevų sultys mėgstamos kaip klevų sirupas, ar naudojami kituose produktuose, ji ir toliau atlieka svarbų vaidmenį mūsų mityboje ir kultūrose.

Paskelbta | 2023 Balandžio 16d. | 22:22

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba