Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kodėl atsiranda rėmuo

Rėmuo yra dažna būklė, kuri sukelia deginimo pojūtį apatinėje krūtinės dalyje, kartu su rūgštu ar rūgštu skoniu burnoje. Jis taip pat žinomas kaip rūgšties refliuksas arba gastroezofaginio refliukso liga (GERD). Rėmuo atsiranda, kai skrandžio rūgštis grįžta atgal į stemplę – vamzdelį, kuriuo maistas iš burnos patenka į skrandį. Stemplė nėra pritaikyta susidoroti su rūgštimi, kuri gali sudirginti gleivinę ir sukelti deginimo pojūtį. Rėmuo yra dažnas GERL, kuris yra lėtinė rūgšties refliukso forma, pasireiškianti bent du kartus per savaitę, simptomas.

name
Parodytas: 530 k.Perskaitytas: 79 k.

Yra keletas rėmens priežasčių, įskaitant mitybos veiksnius, gyvenimo būdo veiksnius ir sveikatos būklę. Kai kurie dažni rėmens sukeliantys veiksniai yra valgymas gausiai, gulėjimas po valgio, tam tikro maisto (pvz., aštraus, riebaus ar rūgštaus maisto) valgymas ir tam tikrų gėrimų (pvz., alkoholio ar kofeino) gėrimas. Nutukimas, nėštumas ir rūkymas taip pat gali padidinti rėmens riziką.

Yra keletas rėmens gydymo būdų, įskaitant gyvenimo būdo pokyčius, nereceptinius vaistus ir receptinius vaistus. Gyvenimo būdo pokyčiai, pavyzdžiui, valgymas mažomis porcijomis, maisto produktų, kuriuos sukeliančių veiksnių, vengimas ir negulėjimas po valgio, dažnai gali padėti sumažinti rėmens dažnį ir sunkumą. Nereceptiniai vaistai, tokie kaip antacidiniai vaistai ir rūgšties blokatoriai, taip pat gali padėti neutralizuoti skrandžio rūgštį ir sumažinti rėmenį. Jei šių priemonių nepakanka, gydytojas gali paskirti stipresnį vaistą, pvz., protonų siurblio inhibitorių (PSI), kuris gali padėti sumažinti skrandžio rūgšties gamybą.

Sunkiais GERL atvejais gali prireikti operacijos, kad būtų atkurta stemplė ir išvengta rūgšties refliukso. Ši procedūra, žinoma kaip fundoplikacija, apima viršutinės skrandžio dalies apvyniojimą aplink apatinę stemplę, kad būtų sukurtas barjeras, neleidžiantis rūgščiai tekėti atgal į stemplę.

Jei rėmuo dažnai arba stiprus, būtina kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti rimtesnės būklės požymis. Ilgalaikis skrandžio rūgšties poveikis gali pakenkti stemplei ir padidinti stemplės vėžio riziką.

Paskelbta | 2023 Sausio 1d. | 11:42

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba