Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Kodėl verta vykti atostogauti į Turkiją.

Turkija – šalis, jau dešimtmečius pritraukianti turistus iš viso pasaulio. Įvairūs kraštovaizdžiai, turtinga istorija, skani virtuvė ir šiltas svetingumas – tai tik keletas priežasčių, kodėl Turkiją keliautojai privalo aplankyti. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kodėl verta vykti atostogauti į Turkiją.

name
Parodytas: 219 k.Perskaitytas: 72 k.

     Turtinga istorija
     Turkija turi turtingą ir įvairią tūkstančius metų trunkančią istoriją. Nuo senovinių Efeso griuvėsių iki Bizantijos Stambulo architektūros istorijos mėgėjai turės daug ką ištirti. Šalyje yra daugybė archeologinių vietovių, muziejų ir orientyrų, kurių kiekvienas turi savo unikalią istoriją. Kai kurios istorinės vietos, kurias būtina aplankyti, yra Sofijos soboras, Topkapi rūmai ir Pamukalės karštosios versmės.

     Stulbinantis gamtos peizažas
     Turkija – nuostabaus gamtos grožio šalis. Nuo snieguotų Ararato kalno viršūnių iki turkio spalvos Viduržemio jūros vandenų – šalis turi kažką kiekvienam. Kai kurios kvapą gniaužiančios gamtos vietos yra Kapadokijos pasakų kaminai, balto smėlio paplūdimiai Egėjo jūros pakrantėje ir nuostabūs Antalijos kriokliai.

     Skani Virtuvė
     Turkų virtuvė yra Viduržemio jūros, Vidurio Rytų ir Centrinės Azijos skonių sintezė. Nuo pikantiškų kebabų iki saldžios baklavos – turkiškas maistas yra žinomas dėl savo drąsių ir skanių skonių. Turkijos lankytojai turės galimybę paragauti tradicinių patiekalų, tokių kaip avienos kebabas, pide (turkiška pica) ir turkiškų skanėstų. Šalis taip pat garsėja stipria ir aromatinga kava bei arbata.

     Prieinamos Kainos
     Turkija yra gana prieinama atostogų vieta, ypač palyginti su kitomis populiariomis Europos vietomis. Lankytojai už prieinamą kainą gali rasti apgyvendinimą, maistą ir veiklą visoje šalyje. Dėl to Turkija yra ideali vieta taupiems keliautojams.

     Šiltas svetingumas
     Turkai yra žinomi dėl savo šilto svetingumo ir svetingos prigimties. Svečiai į Turkiją bus sutikti išskėstomis rankomis ir elgiamasi kaip su šeima. Nuo viešbučio darbuotojų iki gatvės prekeivių – turkai visada pasiruošę padėti ir priversti lankytojus jaustis kaip namie.

Įvairi veikla
     Turkija siūlo platų užsiėmimų spektrą įvairaus amžiaus ir pomėgių lankytojams. Nuo skrydžio oro balionu Kapadokijoje iki sklandymo parasparniu Oludenize – daugybė adrenaliną skatinančių nuotykių. Tiems, kurie nori atsipalaiduoti, Turkijoje yra daugybė SPA centrų ir hamamų, kur lankytojai gali atsipalaiduoti ir atsipalaiduoti. Turkija taip pat yra puiki vieta apsipirkti, turgus ir turgus parduoda viską nuo tekstilės iki papuošalų.

     Kultūros festivaliai
     Turkija turi turtingą kultūros paveldą ir švenčia jį įvairiais festivaliais ir renginiais ištisus metus. Vienas iš populiariausių festivalių yra „Whirling Dervishes“ festivalis, kuriame lankytojai gali pamatyti užburiantį dervišų šokį. Tarptautinis Stambulo kino festivalis yra dar vienas populiarus renginys, kuriame pristatomas geriausias Turkijos ir tarptautinis kinas. Lankytojai taip pat gali patirti gyvybingą muzikos sceną per tokius festivalius kaip Stambulo džiazo festivalis ir Antalijos fortepijono festivalis.

     Gražūs paplūdimiai
     Turkijoje yra vieni gražiausių paplūdimių pasaulyje. Palei Egėjo ir Viduržemio jūrą išsidėsčiusi Turkio pakrantė gali pasigirti krištolo skaidrumo vandeniu ir nesugadintais balto smėlio paplūdimiais. Populiarios paplūdimio vietos yra Antalija, Bodrumas ir Fethiye. Lankytojai taip pat gali leistis į kelionę laivu, norėdami ištirti nuostabią pakrantę ir paslėptas įlankas.

     Lengva apeiti
     Turkija yra palyginti maža šalis, todėl vienoje kelionėje lengva keliauti ir pamatyti kelias vietas. Šalyje gerai išvystyta susisiekimo sistema – autobusai ir traukiniai jungia didžiuosius miestus ir miestelius. Vidaus skrydžiai taip pat yra prieinami ir patogūs, todėl per trumpą laiką lengva keliauti visoje šalyje.

Apskritai Turkija yra vieta, kuri siūlo kažką kiekvienam. Savo turtinga istorija, nuostabiais kraštovaizdžiais, skania virtuve, prieinamomis kainomis, šiltu svetingumu, įvairia veikla, kultūros festivaliais, nuostabiais paplūdimiais ir lengvu susisiekimu Turkija yra privaloma vieta kiekvienam keliautojui, ieškančiam unikalių ir nepamirštamų įspūdžių.

Paskelbta | 2023 Balandžio 3d. | 22:26

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba