Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Lynas Lietuvos nacionalinė žuvis

Lynai yra populiari gėlavandenė žuvis, kurią galima rasti ežeruose, tvenkiniuose ir lėtai tekančiose upėse visoje Europoje ir Azijoje. Dėl savo išskirtinės išvaizdos ir atkaklios prigimties lynai yra vertinamas daugelio meškeriotojų laimikis. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip žvejoti lynus, ir pateiksime kitos informacijos apie šią žavią rūšį.

name
Parodytas: 117 k.Perskaitytas: 40 k.

Lynų identifikavimas

Lynus lengva atpažinti iš gilios alyvuogių žalios spalvos, išmargintos tamsiomis dėmėmis. Jie turi tvirtą kūną ir mažą, žemyn nukreiptą burną su storomis lūpomis. Lynų gyvenimo trukmė yra iki 20 metų, jie gali užaugti iki 70 cm ilgio ir sverti iki 7 kg. Tačiau lynai tokį dydį gamtoje pasiekia retai. Lynai neršia pavasarį, kai vandens temperatūra pakyla aukščiau 12 laipsnių šilumos. Per tą laiką patinai vejasi pateles aplink tvenkinį, bandydami apvaisinti jų kiaušinėlius. Patelės išleis kiaušinėlius į vandenį, o patinai išleis spermatozoidus, kad juos apvaisintų. Maždaug po savaitės išsiris kiaušinėliai, o lynų mailius pradės maitintis planktonu. Neršto sezono metu lynai paprastai kaupiasi dideliais būriais sekliose vandens vietose. Taip yra todėl, kad seklus vanduo įšyla greičiau nei gilesnis, o tai skatina lynus neršti. Lynas per sezoną nerš kelis kartus, kiekviena patelė deda iki 300 000 kiaušinėlių.

Lynų buveinė ir elgsena

Lynai renkasi piktžolėtas, seklias vietas su minkštu dugnu, pavyzdžiui, tvenkiniuose ir lėtai tekančiose upėse. Jie yra aktyviausi vasaros mėnesiais ir gali būti sugauti visą dieną ir naktį. Lynai yra dugniniai tiekėjai, jie mieliau maitinasi vandens augalais, vabzdžių lervomis ir mažais vėžiagyviais.

Kaip žvejoti lynus

Žvejojant lynus svarbu naudoti tinkamą įrangą ir techniką. Štai keletas sėkmingos lynų žvejybos patarimų:

     Naudokite tinkamą įrankį: Tench gali atlaikyti stiprią kovą, todėl svarbu naudoti stiprią meškerę ir ritę su sunkiu valas (bent 6 svarų testas).

     Pasirinkite tinkamą masalą: lynai pirmiausia yra dugniniai tiektuvai, todėl naudokite masalą, kuris skęsta į dugną, pavyzdžiui, lervos, kirminai ar kukurūzai.

     Ieškokite piktžolėtų vietų: Lynai labiau mėgsta piktžolėtas vietas, todėl ieškokite vietų, kuriose yra daug vandens augalų.

     Metimas tiksliai: lynus galima lengvai išgąsdinti, todėl meskite tiksliai ir tyliai, kad jų neišgąsdintumėte.

     Būkite kantrūs: lynai gali būti smulkmeniški tiekėjai, todėl būkite kantrūs ir skirkite jiems laiko paimti masalą.

Kita informacija apie Tench

     Lynus dažnai netyčia pagauna karpių žvejai, nes žinoma, kad jie ima didelius boilius ir kitus karpių masalus.

     Lynai kartais naudojami kaip masalas šamų ir lydekų žvejybai.

     Lynai daugumoje šalių nėra populiari maistinė žuvis, tačiau kai kuriose Europos vietose jie laikomi delikatesu.

     Lynai gali išgyventi aplinkoje, kurioje mažai deguonies, ir žinoma, kad gamtoje gyvena daugiau nei 20 metų.

Lynai yra žavinga gėlavandenių žuvų rūšis, kurią žvejai vertina dėl savo atkaklios kovos pobūdžio ir išskirtinės išvaizdos. Naudodami tinkamą įrangą ir metodus galite padidinti savo tikimybę sugauti lynus ir mėgautis smagia bei naudinga žvejyba.

Paskelbta | 2023 Kovo 27d. | 22:43

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba