Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Meditacijos ir sąmoningumo privalumai streso mažinimui ir bendrai gerovei

Meditacija ir sąmoningumas vis dažniau pripažįstami kaip veiksmingos streso mažinimo ir bendros gerovės priemonės. Šiame straipsnyje apžvelgsime šių praktikų naudą ir kaip jas galima įtraukti į savo kasdienybę.

Parodytas: 386 k.Perskaitytas: 79 k.

Pirma, apibrėžkime, ką reiškia meditacija ir sąmoningumas. Meditacija – tai praktika sutelkti dėmesį į tam tikrą objektą, mintį ar veiklą, siekiant padidinti sąmoningumą ir nuraminti protą. Kita vertus, sąmoningumas reiškia gebėjimą visapusiškai būti akimirkoje, be sprendimo ar blaškymosi.

 

Meditacijos ir sąmoningumo privalumai streso mažinimui yra gerai dokumentuoti. Tiesą sakant, daugybė tyrimų parodė, kad reguliari meditacija gali padėti sumažinti nerimą, depresiją ir stresą. Ramindami protą ir leisdami sau būti visapusiškai šiuo momentu, galime paleisti nuolatinį minčių ir rūpesčių srautą, kuris dažnai gali sukelti streso ir nerimo jausmą.

 

Viename tyrime, paskelbtame žurnale „Journal of Clinical Psychology“, nustatyta, kad sąmoningumu pagrįsta terapija veiksmingai sumažino dalyvių nerimo ir depresijos simptomus. Kitas tyrimas, paskelbtas Amerikos medicinos asociacijos žurnale, parodė, kad sąmoningumo meditacija gali padėti pagerinti nerimo ir depresijos simptomus žmonėms, turintiems klinikinį šių ligų lygį.

 

Be streso ir nerimo mažinimo, sąmoningumas ir meditacija taip pat gali turėti teigiamos įtakos bendrai savijautai. Reguliari praktika gali padėti pagerinti susikaupimą, padidinti savimonę, skatinti ramybės ir atsipalaidavimo jausmus. Jis taip pat gali padėti pagerinti fizinę sveikatą, mažindamas kraujospūdį, gerindamas miegą ir net stiprindamas imuninę sistemą.

 

Vienas tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Behavioral Medicine“, parodė, kad dėmesingumu pagrįstas streso mažinimas (MBSR) gali žymiai pagerinti fizinę ir psichinę sveikatą bei gyvenimo kokybę. Kitas tyrimas, paskelbtas Psychosomatic Research žurnale, parodė, kad sąmoningumo meditacija gali padėti pagerinti lėtinio skausmo ir nuovargio simptomus.

 

Taigi, kaip į savo kasdienybę įtraukti meditaciją ir sąmoningumą? 

Vienas paprastas būdas – kiekvieną dieną skirti 10-15 minučių sąmoningumo praktikai. Tai gali būti taip paprasta, kaip ramiai sėdėti ir sutelkti dėmesį į kvėpavimą arba atkreipti dėmesį į kūno pojūčius. Taip pat galite pabandyti įtraukti sąmoningumą į kasdienę veiklą, pvz., valgymą ar vaikščiojimą, atkreipdami dėmesį į šios veiklos pojūčius ir patirtį šiuo metu.

 

Kitas būdas įtraukti meditaciją į savo kasdienybę yra išbandyti vadovaujamą meditaciją. Yra daug programų ir internetinių išteklių, kuriuose siūlomos vadovaujamos meditacijos įvairiems tikslams, pavyzdžiui, sumažinti stresą ar pagerinti miegą. Tai gali būti naudingas būdas išmokti medituoti ir sudaryti struktūrą bei palaikyti jūsų praktiką.

 

Be kasdienės praktikos, taip pat galite pabandyti lankyti sąmoningumo ar meditacijos užsiėmimus. Šios pamokos gali sudaryti palankią ir struktūrizuotą aplinką mokytis ir praktikuoti sąmoningumą bei meditaciją. Jie taip pat gali pasiūlyti patyrusių instruktorių patarimus ir paramą.

 

Apibendrinant galima teigti, kad meditacija ir dėmesingumas yra galingi streso mažinimo ir bendros gerovės įrankiai. Įtraukdami šias praktikas į savo kasdienybę, galėsite patirti daug privalumų, kuriuos jie gali pasiūlyti. Nesvarbu, ar išbandote sąmoningumą kasdienėje veikloje, skiriate laiko vadovaujamai meditacijai, ar lankote pamoką, yra daug būdų, kaip įtraukti šias praktikas į savo gyvenimą. Taigi kodėl gi nepabandžius ir pamatyti teigiamą jų poveikį jūsų streso lygiui ir bendrai savijautai.

Paskelbta | 2022 Gruodžio 10d. | 17:00

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba