Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Menstruacijų vėlavimas dažnos priežastys medicininė pagalba

Menstruacijos yra natūralus procesas, vykstantis patelių dauginimosi cikle. Nors daugelio moterų mėnesinių ciklas yra reguliarus, menstruacijos kartais vėluoja arba būna nereguliarios. Tačiau jei jums kyla klausimas, kodėl jūsų mėnesinės nuolat vėluoja, svarbu ištirti galimas priežastis. Šiame straipsnyje aptarsime kai kurias dažniausias vėlyvųjų menstruacijų priežastis ir kada gali prireikti kreiptis į gydytoją.

name
Parodytas: 184 k.Perskaitytas: 71 k.

     Streso ir gyvenimo būdo veiksniai:

Fizinis ar emocinis stresas gali turėti didelės įtakos jūsų menstruaciniam ciklui. Didelis streso lygis gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą jūsų organizme, todėl mėnesinės vėluoja arba jos neįvyksta. Be to, reikšmingi jūsų gyvenimo būdo pokyčiai, tokie kaip staigus svorio kritimas ar padidėjimas, per didelis fizinis krūvis, kelionės ar sutrikęs miegas, taip pat gali turėti įtakos jūsų mėnesinių ciklui. Streso valdymas ir subalansuoto gyvenimo būdo palaikymas gali padėti sureguliuoti mėnesines.

     Hormoninis disbalansas:

Hormoninis disbalansas gali sukelti menstruacinio ciklo sutrikimus. Hormonų, tokių kaip estrogenas ir progesteronas, svyravimai gali sutrikdyti ovuliacijos laiką ir vėlesnes menstruacijas. Įprastos hormoninės būklės, tokios kaip policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS) ir skydliaukės sutrikimai, gali prisidėti prie vėlyvų mėnesinių ar jų nebuvimo. Jei įtariate hormonų pusiausvyros sutrikimą, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą dėl tinkamo įvertinimo ir gydymo.

     Nėštumas:

Vėlyvos mėnesinės dažnai yra pirmasis nėštumo požymis. Jei buvote seksualiai aktyvi, o mėnesinės gerokai vėluoja, patartina pasidaryti nėštumo testą. Net jei praktikuojate kontracepciją, nė vienas metodas nėra 100% patikimas. Nėštumo testai yra lengvai prieinami be recepto ir gali suteikti tikslius rezultatus. Jei testas yra teigiamas, pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu, kad aptartumėte savo galimybes ir, jei norite, pradėkite prenatalinę priežiūrą.

     Perimenopauzė ir menopauzė:

Kai moterys artėja prie perimenopauzės (pereinamojo laikotarpio, vedančio į menopauzę), jų menstruacinis ciklas dažnai tampa nereguliarus. Šioje fazėje dažnos vėlyvos mėnesinės, menstruacijų nebuvimas ar ilgesni ciklai. Perimenopauzė paprastai pasireiškia 30-ųjų pabaigoje – 50-ųjų pradžioje ir jai būdingas svyruojantis hormonų kiekis. Jei įtariate, kad jums gali prasidėti perimenopauzė, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad gautumėte nurodymų ir pagalbos.

     Medicininės sąlygos ir vaistai:

Tam tikros sveikatos būklės, tokios kaip polipai, fibromos, endometriozė ar dubens uždegiminė liga, gali turėti įtakos mėnesinių reguliarumui. Be to, tam tikri vaistai, įskaitant hormoninius kontraceptikus, antikoaguliantus ar antidepresantus, taip pat gali turėti įtakos mėnesinių ciklo laikui. Jei turite pagrindinių sveikatos sutrikimų arba vartojate vaistus ir pastebite nuoseklų vėlyvų menstruacijų modelį, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl tolesnio įvertinimo ir patarimų.

     Neseniai susirgta liga arba vaistų pakeitimas:

Ligos, ypač kartu su dideliu karščiavimu, gali laikinai sutrikdyti mėnesinių ciklą ir vėluoti mėnesines. Be to, hormoninių vaistų, pvz., kontraceptinių tablečių, pradžia, nutraukimas ar keitimas taip pat gali turėti įtakos mėnesinių ciklui. Jei neseniai sirgote liga ar pakeitėte vaistus ir pastebėjote vėluojančias mėnesines, tai gali būti laikinas poveikis. Tačiau jei pažeidimai išlieka, kreipkitės į gydytoją.

Kada kreiptis medicininės pagalbos:

Nors retkarčiais vėluojančios menstruacijos dažnai yra normalu ir nesukelia nerimo, yra situacijų, kai patartina kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą:

     Nuolatiniai sutrikimai: jei jūsų mėnesinės yra nuolat nereguliarios, labai vėluoja arba jos neįvyksta, svarbu kreiptis į gydytoją, kad būtų išvengta pagrindinių sveikatos sutrikimų ar hormonų disbalanso.

     Stiprus skausmas ar simptomai: jei kartu su vėlyvomis mėnesinėmis jaučiate stiprų skausmą, gausų kraujavimą ar kitus nerimą keliančius simptomus, labai svarbu pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad jis įvertintų ir tinkamai paskirs.

Reprodukcinių sutrikimų istorija: jei anksčiau sirgote reprodukcijos sutrikimais ar ligomis, tokiomis kaip policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS) arba endometriozė, ir pastebėjote nuolatinius menstruacinio ciklo sutrikimus, svarbu šiuos pokyčius aptarti su sveikatos priežiūros specialistu. Jie gali suteikti patarimų ir užtikrinti tinkamą jūsų būklės valdymą.

     Staigūs pokyčiai: jei jūsų mėnesinės anksčiau buvo reguliarios ir staiga pajutote reikšmingų pokyčių, pvz., nuolat vėluoja arba nesilaiko, patartina kreiptis į gydytoją. Dėl staigių ir nepaaiškinamų mėnesinių ciklo pokyčių gali prireikti tolesnio tyrimo, siekiant nustatyti bet kokias pagrindines priežastis.

     Susirūpinimas dėl vaisingumo: jei jūs ir jūsų partneris aktyviai bandėte pastoti nesėkmingai ir pastebite nuolatinius mėnesinių ciklo sutrikimus, gali būti naudinga pasikonsultuoti su vaisingumo specialistu. Jie gali įvertinti jūsų reprodukcinę sveikatą ir pateikti patarimų, kaip optimizuoti pastojimo tikimybę.

     Su amžiumi susiję rūpesčiai: jei jums jau 40 metų pabaigoje arba 50 metų pradžioje ir įtariate, kad artėja menopauzė, rekomenduojama aptarti savo simptomus ir susirūpinimą su sveikatos priežiūros specialistu. Jie gali padėti nustatyti, ar menstruacinio ciklo pokyčiai atsirado dėl perimenopauzės, ar būtinas tolesnis vertinimas.

Atminkite, kad nors kartais vėlyvos mėnesinės yra dažnos ir dažnai nėra ko nerimauti, nuolatiniai pažeidimai gali rodyti pagrindinę problemą, į kurią reikia atkreipti dėmesį. Kreipimasis į gydytoją gali suteikti pasitikėjimo, padėti nustatyti galimas problemas ir nukreipti jus į tinkamas gydymo galimybes.

Vėlyvas menstruacijas gali sukelti įvairūs veiksniai, pradedant nuo streso ir hormonų disbalanso iki nėštumo ir pagrindinių sveikatos sutrikimų. Galimų vėlyvų mėnesinių priežasčių supratimas gali padėti sumažinti susirūpinimą ir padėti imtis tinkamų veiksmų, kad būtų išspręstos pagrindinės problemos. Jei turite nuolatinių sutrikimų, jaučiate sunkių simptomų arba nerimaujate dėl savo reprodukcinės sveikatos, būtina pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu. Jie gali įvertinti jūsų individualią situaciją, patarti ir pasiūlyti tinkamas gydymo galimybes, kurios padės reguliuoti menstruacinį ciklą ir užtikrinti bendrą jūsų savijautą.

Paskelbta | 2023 Balandžio 28d. | 23:32

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba