Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Paradantozė simtomai priežastys ir gydymas

Paradantozė, dar žinoma kaip periodontitas, yra rimta dantenų liga, kuria serga milijonai žmonių visame pasaulyje. Jį sukelia aplink dantis besikaupiančios apnašos ir bakterijos, sukeliančios uždegimą ir dantenų audinio bei dantis palaikančio kaulo sunaikinimą. Negydoma paradantozė gali sukelti dantų praradimą ir kitas rimtas sveikatos problemas.

name
Parodytas: 240 k.Perskaitytas: 98 k.

Paradantozės simptomai:

Paradantozės simptomai kiekvienam žmogui gali skirtis, tačiau kai kurie bendri požymiai yra šie:

     Paraudusios, patinusios ir kraujuojančios dantenos
     Atsitraukiančios dantenos, dėl kurių dantys gali atrodyti ilgesni
     Atsilaisvinę arba dantys, kurie pasislenka iš vietos
     Blogas kvapas iš burnos arba nuolatinis blogas skonis burnoje
     Pūliai tarp dantų ir dantenų
     Skausmas ar jautrumas kramtant

Paradantozės priežastys:

Paradantozę sukelia apnašų ir bakterijų kaupimasis ant dantų ir dantenų. Apnašos yra lipni bakterijų plėvelė, kuri susidaro ant dantų ir gali sukietėti iki dantų akmenų, jei jos nepašalina šepetėliu ir siūlu. Dantų akmenis pašalinti daug sunkiau ir jį pašalinti gali tik profesionalus dantų valymas.

Nepašalinus apnašų ir dantų akmenų, jie gali sudirginti dantenas ir sukelti uždegimą. Tai gali sukelti gingivitą, kuris yra ankstyva dantenų ligos stadija, kurią galima pakeisti tinkamai prižiūrint dantis. Jei gingivitas negydomas, jis gali progresuoti į periodontozę.

Rizikos veiksniai:

Kai kurie veiksniai, didinantys periodontozės išsivystymo riziką, yra šie:

     Prasta burnos higiena
     Rūkymas ar tabako gaminių vartojimas
     Diabetas
     Moterų hormoniniai pokyčiai, pavyzdžiui, nėštumo ar menopauzės metu
     Tam tikri vaistai, galintys sukelti burnos džiūvimą
     Genetika

Paradantozės gydymas:

Paradantozės gydymas priklauso nuo ligos sunkumo. Ankstyvosiose stadijose gydymas gali apimti geresnę burnos higieną ir profesionalų dantų valymą, kad būtų pašalintos apnašos ir akmenys. Pažangesniais atvejais gydymas gali apimti:

     Žvynelių šalinimas ir šaknų obliavimas: gilaus valymo procedūra, kuri pašalina apnašas ir akmenis iš po dantenų linijos ir išlygina dantų šaknis, kad dantenos vėl prisitvirtintų prie dantų.
     Antibiotikai: vaistai, kuriuos galima gerti arba tepti tiesiai ant pažeistos vietos, kad būtų pašalintos infekciją sukeliančios bakterijos
     Chirurgija: sunkiais atvejais gali prireikti operacijos, siekiant pašalinti užkrėstą audinį ir atkurti dantenas bei kaulus

Paradantozės profilaktika:

Paradantozės prevencija apima gerų burnos higienos įpročių palaikymą, įskaitant:

     Du kartus per dieną valykite dantis su fluoro turinčia dantų pasta
     Kasdien naudokite siūlą, kad pašalintumėte apnašas ir maisto daleles tarp dantų
     Antiseptinio burnos skalavimo skysčio naudojimas bakterijoms naikinti ir kvėpavimui gaivinti
     Valgyti sveiką mitybą, kurioje gausu vaisių ir daržovių bei mažai cukraus
     Venkite rūkymo ir tabako gaminių
     Reguliarus dantų patikrinimas ir valymas

Nors paradantozė pirmiausia pažeidžia dantenas ir dantis, tyrimai parodė, kad ji taip pat gali būti susijusi su kitomis kūno sveikatos problemomis. Tyrimai parodė, kad gali būti ryšys tarp periodontozės ir širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, kvėpavimo takų infekcijų ir net tam tikrų vėžio rūšių.

Viena teorija teigia, kad uždegimas ir bakterijos, susijusios su paradantozė, gali patekti į kraują ir nukeliauti į kitas kūno dalis, taip prisidedant prie šių ligų vystymosi. Tačiau norint visiškai suprasti ryšį tarp paradantozės ir šių sveikatos problemų, reikia atlikti daugiau tyrimų.

Be to, svarbu pažymėti, kad kai kurie žmonės dėl genetikos gali būti jautresni paradantozei nei kiti. Jei jūsų šeimoje yra buvę dantenų ligų arba turite kitų rizikos veiksnių, tokių kaip diabetas ar rūkymas, ypač svarbu pasirūpinti savo burnos higiena ir reguliariai lankytis pas odontologą, kad jis apžiūrėtų ir išsivalytų.

Jei jums diagnozuota paradantozė, būtina laikytis odontologo rekomenduojamo gydymo plano ir atlikti būtinus gyvenimo būdo pokyčius, kad liga neprogresuotų. Tinkamai prižiūrint ir gydant, galima kontroliuoti paradantozės simptomus ir išlaikyti gerą burnos sveikatą daugelį metų.

Paskelbta | 2023 Balandžio 3d. | 22:39

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba