Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Pomirtinis gyvenimas

Pomirtinio gyvenimo arba gyvenimo po mirties samprata žmones žavėjo šimtmečius. Daugelis kultūrų ir religijų turi savo įsitikinimų ir tradicijų, susijusių su pomirtinio gyvenimo idėja, ir tai tebėra diskusijų ir spekuliacijų tema visų tikėjimų ir sluoksnių žmonėms. Yra keletas skirtingų įsitikinimų, koks gali būti pomirtinis gyvenimas. Kai kurie mano, kad siela po kūno mirties gyvena toliau – danguje arba pragare, priklausomai nuo žmogaus veiksmų gyvenime. Kiti tiki reinkarnacija, kai siela po mirties atgimsta naujame kūne. Dar kiti mano, kad pomirtinio gyvenimo iš viso nėra, o mirtis žymi sąmonės ir egzistencijos pabaigą.

name
Parodytas: 175 k.Perskaitytas: 98 k.

 

Vienas iš labiausiai žinomų įsitikinimų apie pomirtinį gyvenimą yra dangaus ir pragaro samprata. Remiantis šiuo įsitikinimu, siela po mirties patenka į dangų arba į pragarą, atsižvelgiant į tai, kaip jie gyveno žemėje. Dangus dažnai vaizduojamas kaip amžinos laimės ir palaimos vieta, kur siela gali pailsėti ir mėgautis savo gerų darbų vaisiais. Kita vertus, pragaras dažnai vaizduojamas kaip kančios ir bausmės vieta tiems, kurie padarė piktus darbus.

Kitas tikėjimas apie pomirtinį gyvenimą yra reinkarnacija, ty mintis, kad siela po mirties atgimsta naujame kūne. Šį tikėjimą laikosi daugelis Rytų religijų, tokių kaip induizmas ir budizmas. Remiantis šiuo įsitikinimu, siela išgyvena mirties ir atgimimo ciklą, o kiekvieną naują gyvenimą įtakoja ankstesnio poelgiai. Kai kurie mano, kad siela gali atgimti į žmogų, gyvūną ar net augalą, priklausomai nuo ankstesnio gyvenimo karminių pasekmių.

Taip pat yra tokių, kurie tiki, kad pomirtinio gyvenimo iš viso nėra, o mirtis žymi sąmonės ir egzistencijos pabaigą. Šis tikėjimas, žinomas kaip nihilizmas, yra pagrįstas idėja, kad gyvenimas neturi įgimtos prasmės ar tikslo, o mirtis yra tiesiog fizinio kūno ir viso to, ką ji apima, pabaiga.

Galiausiai tikėjimas pomirtiniu gyvenimu yra labai asmeniškas ir subjektyvus. Vienus paguodžia mintis, kad yra kažkas už šio gyvenimo, o kitus randa paguodą tikėjimas, kad mirtis žymi sąmonės pabaigą. Kad ir koks būtų tikėjimas, akivaizdu, kad pomirtinio gyvenimo samprata suvaidino reikšmingą vaidmenį žmogaus patirtyje ir darys tai dar šimtmečius.

Paskelbta | 2022 Gruodžio 24d. | 00:32

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba