Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Sakura Japoniška vyšnia

Sakura, dar žinoma kaip vyšnių žiedas, yra vienas mylimiausių Japonijos kultūros simbolių. Kiekvienais metais milijonai žmonių plūsta į Japoniją, kad pamatytų gražų ir trumpalaikį vyšnių žiedų sezoną, kuris trunka vos kelias savaites.

name
Parodytas: 204 k.Perskaitytas: 92 k.

Sakura medis arba Prunus serrulata yra vyšnių rūšis, kilusi iš Japonijos, Korėjos ir Kinijos. Medis gali užaugti iki 12 metrų aukščio ir išaugina švelnias rožines arba baltas gėles, kurios žydi pavasarį.

Japonijoje vyšnių žydėjimo sezonas yra nacionalinė manija. Sezonas paprastai prasideda kovo pabaigoje ir tęsiasi iki gegužės pradžios, priklausomai nuo vietos ir klimato. Per tą laiką parkai ir sodai visoje Japonijoje prisipildo žmonių, besimėgaujančių hanami arba vyšnių žiedų žiūrėjimo vakarėliais. Žmonės ateina iškylauti, geria sake, fotografuojasi po nuostabiais žiedais.

Sakura šimtmečius buvo svarbus Japonijos kultūros simbolis. Japonų mitologijoje vyšnios žiedas simbolizuoja gyvenimo grožį ir trapumą, jis šimtmečius naudojamas poezijoje ir literatūroje. Gėlė taip pat siejama su samurajumi, kurie naudojo vyšnių žiedą kaip savo trumpo ir šlovingo gyvenimo simbolį.

Šiandien sakuros tapo populiariu mados, meno ir dizaino motyvu. Jis taip pat naudojamas maistui ir gėrimams, o daugelis restoranų ir kavinių siūlo sakurų tematikos meniu vyšnių žydėjimo sezono metu.

Sakurų populiarumas išplito ir už Japonijos ribų – daugelis pasaulio šalių rengia savo vyšnių žydėjimo festivalius. Jungtinėse Amerikos Valstijose Vašingtone vykstantis nacionalinis vyšnių žiedų festivalis kasmet pritraukia milijonus lankytojų.

Tačiau sakurų grožis neapsieina be iššūkių. Klimato kaita ir kiti aplinkos veiksniai lėmė ankstesnį ar vėlesnį žydėjimą, todėl sunku planuoti keliones pamatyti vyšnių žiedų. Be to, išaugęs turizmas ir minios gali sukelti įtampą trapiai medžius supančiai ekosistemai.

Nepaisant šių iššūkių, sakuros išlieka svarbiu ir mylimu Japonijos kultūros simboliu. Vyšnių žiedų grožis ir trumpalaikis pobūdis yra priminimas, kad reikia branginti grožį gyvenime, nes jis dažnai yra trumpalaikis ir subtilus. Nesvarbu, ar Japonijoje, ar visame pasaulyje, vyšnių žiedų sezonas yra laikas švęsti atėjusį pavasarį ir gamtos grožį.

Paskelbta | 2023 Balandžio 16d. | 22:11

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba