Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Skaitmeninė valiuta jos trūkumai ir minusai

Skaitmeninė valiuta, taip pat žinoma kaip kriptovaliuta, yra skaitmeninis turtas, skirtas veikti kaip mainų priemonė, naudojanti kriptografiją, kad apsaugotų savo operacijas, patikrintų turto perdavimą ir kontroliuotų papildomų vienetų kūrimą. Kriptovaliutos priskiriamos skaitmeninių valiutų pogrupiui, taip pat alternatyvių valiutų ir virtualiųjų valiutų poaibiui. Bitcoin, sukurta 2009 m., buvo pirmoji ir yra plačiausiai naudojama kriptovaliuta. Šiuo metu egzistuoja tūkstančiai skirtingų kriptovaliutų, kurių bendra rinkos kapitalizacija viršija 1 trilijoną USD.

name
Parodytas: 153 k.Perskaitytas: 94 k.

 

Kriptovaliutos naudoja decentralizuotą valdymą, priešingai nei centralizuotos skaitmeninės valiutos ir centrinės bankininkystės sistemos. Decentralizuotas kiekvienos kriptovaliutos valdymas veikia per blokų grandinę, kuri yra vieša sandorių duomenų bazė, veikianti kaip paskirstyta knyga. Bitcoin, pirmoji ir plačiausiai žinoma kriptovaliuta, naudoja decentralizuotą duomenų bazę, kuri registruoja operacijas keliuose kompiuteriuose. Taip užtikrinama, kad operacijų įrašas negalėtų būti pakeistas atgaline data, nepakeitus visų paskesnių blokų ir tinklo sutarimo.

Kriptovaliutos sukuriamos per procesą, vadinamą kasyba, kurio metu galingi kompiuteriai išsprendžia sudėtingas matematines problemas, kad patvirtintų operacijas ir įtrauktų jas į blokų grandinę. Išsprendus problemą, į grandinę įtraukiamas naujas blokas, o kalnakasys apdovanojamas tam tikra kriptovaliutos suma.

Vienas iš pagrindinių kriptovaliutos privalumų yra tai, kad ji leidžia atlikti tarpusavio sandorius be centrinės institucijos. Tai reiškia, kad sandoriai gali būti atliekami tiesiogiai tarp asmenų, nereikalaujant, kad bankas ar kita finansų institucija tarpininkuotų. Dėl to operacijos gali būti greitesnės, pigesnės ir saugesnės, nes sumažėja sukčiavimo ar klaidų tikimybė.

Kitas kriptovaliutos privalumas yra tai, kad ji paprastai yra saugesnė nei tradicinė valiuta. Sandoriai įrašomi į blokų grandinę, kuri yra decentralizuota ir saugi duomenų bazė, todėl įsilaužėliams sunku pavogti ar pakeisti informaciją. Be to, kriptografijos naudojimas suteikia sistemai papildomą saugumo lygį.

Tačiau naudojant kriptovaliutą yra ir tam tikrų trūkumų. Vienas iš pagrindinių rūpesčių yra reguliavimo trūkumas, dėl kurio ji gali būti pažeidžiama sukčiavimui ir sukčiavimui. Be to, kriptovaliutos vertė gali būti nepastovi, nes ji nėra paremta jokiu fiziniu turtu ar vyriausybe. Kriptovaliutos vertė per trumpą laiką gali smarkiai svyruoti, todėl asmenims gali būti sunku tiksliai planuoti ir sudaryti biudžetą savo finansiniams poreikiams tenkinti.

Nepaisant šių rūpesčių, kriptovaliutos naudojimas didėja ir, tikėtina, ateinančiais metais jos populiarumas ir toliau augs. Nors vis dar reikia išspręsti kai kuriuos iššūkius, dėl galimos skaitmeninės valiutos naudos ji tampa įdomia plėtra finansų pasaulyje.

Paskelbta | 2022 Gruodžio 23d. | 23:51

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba