Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Sugedusio turbinos požymiai

Turbokompresoriai yra dažnas daugelio šiuolaikinių automobilių bruožas, ypač tuose, kuriuose yra didelio našumo varikliai. Jie skirti padidinti variklio galią suspaudžiant į variklį patenkantį orą, leidžiantį sudeginti daugiau degalų ir generuoti daugiau galios. Tačiau, kaip ir bet kuris mechaninis komponentas, turbokompresoriai laikui bėgant gali sugesti, todėl būtina žinoti sugedusio turbokompresoriaus požymius. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

name
Parodytas: 235 k.Perskaitytas: 97 k.

     Sumažėjusi galia: Vienas ryškiausių sugedusio turbokompresoriaus požymių yra sumažėjusi variklio galia. Jei jūsų automobilis jaučiasi vangus arba nereaguoja, tai gali būti dėl netinkamai veikiančio turbokompresoriaus. Taip atsitinka, kai turbokompresorius nesugeba tinkamai suspausti oro, todėl sumažėja variklio galia.

     Verkšlenimas arba į sireną panašus garsas: jei girdite aukštą verkšlenimą arba į sireną panašų garsą, sklindantį iš variklio, tai gali būti turbokompresoriaus gedimo požymis. Šį garsą sukelia turbokompresoriaus kompresoriaus ratas, besisukantis dideliu greičiu ir skleidžiantis švilpimą ar šnypštimą, kai pažeidžiamos arba atsilaisvina mentės.

     Dūmai iš išmetamųjų dujų: Kitas sugedusio turbokompresoriaus požymis yra dūmai, sklindantys iš išmetamųjų dujų. Taip gali nutikti dėl to, kad alyva nutekėjo į turbokompresorių, o paskui sudega kartu su degalais, todėl iš išmetimo vamzdžio sklinda dūmai. Dūmai taip pat gali būti sugedusio turbokompresoriaus požymis, nes kompresorius nebegali efektyviai suspausti oro, todėl degalai nesudega iki galo.

     Variklio įspėjamieji žibintai: jei užsidega jūsų automobilio patikros variklio lemputė, tai gali būti dėl netinkamai veikiančio turbokompresoriaus. Šiuolaikiniai automobiliai turi jutiklius, kurie stebi turbokompresoriaus veikimą ir gali nustatyti, kada jis tinkamai neveikia. Tai gali įjungti variklio tikrinimo lemputę ir įspėti jus apie problemą.

     Per didelis Turbo Lag: Turbo lag yra delsa tarp akceleratoriaus paspaudimo ir turbokompresoriaus, suteikiančio papildomos galios. Jei pastebite per didelį turbokompresoriaus vėlavimą arba pagreičio vėlavimą, tai gali būti dėl netinkamai veikiančio turbokompresoriaus. Taip atsitinka, kai turbokompresorius nepaduoda reikiamo suspausto oro kiekio varikliui.

per didelis išmetamųjų teršalų kiekis: sugedus turbokompresoriui, jūsų automobilis taip pat gali išmesti per daug išmetamųjų teršalų. Taip yra todėl, kad turbokompresorius nesugeba tinkamai suspausti oro, todėl degalai nesudega iki galo ir padidėja kenksmingų išmetamųjų teršalų kiekis. Jei pastebėjote juodus dūmus ar stiprų degalų kvapą, sklindantį iš automobilio išmetamųjų dujų, tai gali būti dėl sugedusio turbokompresoriaus.

     Alyvos sąnaudos: turbokompresorius sutepa variklio alyva, o sugedus turbokompresoriui alyva gali patekti į variklį. Dėl to gali padidėti alyvos sąnaudos, todėl gali tekti papildyti alyvą dažniau nei įprastai. Jei pastebėjote alyvos lygio sumažėjimą tarp alyvos keitimo, tai gali būti dėl turbokompresoriaus nesandarumo.

     Vibracijos: sugedęs turbokompresorius gali sukelti vibraciją jūsų automobilio variklyje arba vaire. Tai atsitinka, kai kompresoriaus ratas yra pažeistas arba nesubalansuotas, todėl judesiai svyruoja, o tai gali sukelti vibraciją. Jei vairuodami pastebite vibraciją, būtina, kad jūsų automobilį patikrintų profesionalus mechanikas.

Sugedęs turbokompresorius gali sukelti daugybę problemų, kurios gali turėti įtakos jūsų automobilio veikimui ir efektyvumui. Labai svarbu stebėti, ar nėra sugedusio turbokompresoriaus požymių ir nedelsiant išspręsti problemą, kad išvengtumėte tolesnės žalos. Jei pastebėjote bet kurį iš aukščiau paminėtų simptomų, nuveskite savo automobilį pas profesionalų mechaniką, kad jis apžiūrėtų ir suremontuotų. Jie gali diagnozuoti problemą ir rekomenduoti būtinus remonto darbus, kad jūsų automobilis vėl veiktų optimaliai.

Paskelbta | 2023 Balandžio 22d. | 20:19

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba