Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Tinkama mityba nėštumo metu

Nėštumas yra įdomus laikotarpis, tačiau norint palaikyti tiek motinos, tiek besivystančio kūdikio sveikatą, reikia skirti daugiau dėmesio dietai ir mitybai. Tinkama mityba nėštumo metu yra svarbi sveikam nėštumui, gimdymui, gimdymui ir atsigavimui po gimdymo. Štai keletas pagrindinių mitybos aspektų nėštumo metu.

name
Parodytas: 245 k.Perskaitytas: 68 k.

     Folio rūgštis / folio rūgštis

Folio rūgštis arba folio rūgštis yra B grupės vitaminas, svarbus sveikam vaisiaus vystymuisi. Tai gali padėti išvengti didelių kūdikio smegenų ir stuburo apsigimimų. Nėščios moterys turėtų siekti bent 600 mikrogramų folio rūgšties / folio rūgšties per dieną. Tai galima gauti naudojant papildus arba valgant maistą, pavyzdžiui, žalumynus, citrusinius vaisius ir spirituotus grūdus.

     Geležis

Geležis yra svarbi hemoglobino gamybai, kuris perneša deguonį kūdikiui. Nėštumo metu moters kraujo tūris padidėja apie 50 proc., vadinasi, jai reikia daugiau geležies nei įprastai. Nėščios moterys turėtų siekti bent 27 miligramų geležies per dieną. Geležies galima gauti iš maisto papildų arba valgant tokius maisto produktus kaip raudona mėsa, paukštiena, žuvis ir spirituoti grūdai.

     Kalcis

Kalcis svarbus kūdikio kaulų ir dantų vystymuisi. Nėščios moterys turėtų siekti bent 1000 miligramų kalcio per dieną. Kalcio galima gauti iš maisto papildų arba valgant tokius maisto produktus kaip pienas, jogurtas, sūris ir žalumynai.

     Baltymas

Baltymai yra svarbūs kūdikio audinių augimui ir vystymuisi. Nėščios moterys turėtų siekti bent 75 gramų baltymų per dieną. Baltymų galima gauti iš tokių šaltinių kaip mėsa, paukštiena, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai, pupelės ir riešutai.

     Omega-3 riebalų rūgštys

Omega-3 riebalų rūgštys yra svarbios kūdikio smegenų ir akių vystymuisi. Nėščios moterys turėtų siekti bent 200 miligramų DHA (tam tikros rūšies omega-3 riebalų rūgščių) per dieną. Omega-3 riebalų rūgščių galima gauti naudojant papildus arba valgant tokius maisto produktus kaip riebi žuvis, linų sėmenys ir graikiniai riešutai.

     Hidratacija

Drėkinimas yra svarbus nėštumo metu, nes padeda palaikyti sveiką vaisiaus vandenų kiekį, užkirsti kelią vidurių užkietėjimui ir palaikyti placentos sveikatą. Nėščios moterys turėtų siekti bent 8-10 puodelių vandens per dieną arba daugiau, jei jos yra fiziškai aktyvios arba karštame klimate.

     Apriboti tam tikrus maisto produktus

Tam tikrų maisto produktų vartojimas nėštumo metu turėtų būti ribojamas, kad sumažėtų per maistą plintančių ligų ir kitų komplikacijų rizika. Tai žalia arba nepakankamai termiškai apdorota mėsa, kiaušiniai ir jūros gėrybės; nepasterizuoti pieno produktai; ir gardumynai bei dešrainiai, kurie nebuvo pašildyti iki karšto garavimo. Be to, nėščios moterys turėtų apriboti kofeino vartojimą ir vengti alkoholio bei rūkymo.

prekybos centras, dažnas maitinimas

Nėštumo metu daugelis moterų patiria pykinimą ir vėmimą, ypač pirmąjį trimestrą. Valgydami mažais ir dažnais valgiais visą dieną, galite suvaldyti šiuos simptomus ir išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje. Siekite valgyti 5–6 mažais valgymais per dieną ir į kiekvieną valgį įtraukite baltymų ir sudėtingų angliavandenių šaltinį.

     Klausykite savo kūno

Nėštumas gali būti nenuspėjamų potraukių ir nepasitenkinimo metas, todėl svarbu klausytis savo kūno ir gerbti jo poreikius. Jei trokštate konkretaus maisto, tai gali būti todėl, kad jūsų organizmui reikia tam tikros maistinės medžiagos. Kita vertus, jei konkretus maistas neatrodo patraukliai, neverskite savęs jo valgyti. Vietoj to pabandykite rasti alternatyvių jums reikalingų maistinių medžiagų šaltinių.

     Darbas su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju

Kiekvienas nėštumas yra unikalus, o kiekvienos moters mitybos poreikiai gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip amžius, svoris ir ligos istorija. Darbas su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, pvz., OB-GYN arba registruotu dietologu, gali padėti užtikrinti, kad patenkinsite savo specifinius mitybos poreikius ir valdysite visas sveikatos sąlygas, kurios gali turėti įtakos jūsų nėštumui.

Be šių pagrindinių svarstymų, nėštumo metu svarbu teikti pirmenybę savęs priežiūrai. Tai gali apimti pakankamą poilsį, streso valdymą ir reguliarų fizinį aktyvumą (su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo nurodymais). Rūpindamiesi savo fizine ir emocine gerove nėštumo metu, galite palaikyti sveiką nėštumą ir sklandų perėjimą į motinystę.

Paskelbta | 2023 Gegužės 6d. | 20:12

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba