Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Trinkelės jūsų kieme

Įrengę trinkeles savo kieme galite pagerinti lauko erdvės išvaizdą ir suteikti jai funkcionalumo. Galima rinktis iš skirtingų medžiagų, dydžių, formų ir spalvų trinkelių, kurios gali būti naudojamos įvairiems projektams, pvz., terasoms, takams, važiuojamiesiems takams ir kt. Trinkelių klojimas kieme nėra sudėtinga užduotis, tačiau tam reikia šiek tiek kantrybės, pasiruošimo ir dėmesio detalėms. Šiame straipsnyje aptarsime trinkelių klojimo jūsų kieme veiksmus.

name
Parodytas: 176 k.Perskaitytas: 128 k.

1 veiksmas: suplanuokite projektą
Pirmasis trinkelių klojimo žingsnis yra projekto planavimas. Nustatykite plotą, kuriame norite kloti trinkeles, ir išmatuokite. Tada nubraižykite dizainą ant popieriaus ir pasirinkite norimo naudoti klotuvo tipą. Apsvarstykite tokius veiksnius kaip trinkelių spalva, forma ir dydis, taip pat projekto tikslas. Pavyzdžiui, galbūt norėsite sukurti taką, poilsio zoną arba važiuojamąją dalį.

2 veiksmas: paruoškite svetainę
Kai suplanuosite projektą, laikas paruošti svetainę. Pradėkite pažymėdami vietą, kurioje norite kloti trinkeles, naudodami kuolus ir virveles. Pašalinkite iš vietos žolę, akmenis ar šiukšles ir iškaskite dirvą maždaug 6 colių gyliu. Grėbliu išlyginkite dirvą ir pašalinkite likusias šiukšles. Tada uždėkite kraštovaizdžio audinio sluoksnį, kad tarp trinkelių neaugtų piktžolės.

3 veiksmas: įdiekite bazę
Kitas žingsnis – klotuvų pagrindo įrengimas. Pradėkite įdėdami žvyro arba skaldos sluoksnį į kasimo dugną. Norėdami sutankinti žvyrą ir sukurti lygų paviršių, naudokite plokštelinį tankintuvą. Tada ant žvyro užpilkite smėlio sluoksnį ir tolygiai paskleiskite. Naudokite 2x4 lentą, kad išlygintumėte smėlį ir sukurtumėte lygų paviršių.

4 veiksmas: klokite klotuvus
Dabar atėjo laikas kloti trinkeles. Pradėkite nuo vieno srities kampo ir klokite trinkeles pagal pasirinktą modelį. Guminiu plaktuku bakstelėkite kiekvieną klotuvą į vietą ir įsitikinkite, kad jis yra lygiai su aplinkiniais klotuvais. Naudokite lygį, kad įsitikintumėte, jog trinkelės yra lygios ir nėra aukštų ar žemų dėmių. Tęskite trinkelių klojimą, dirbdami nuo vieno ploto galo iki kito.

5 veiksmas: nupjaukite klotuvus
Kai priartėsite prie teritorijos kraštų arba susidursite su kliūtimis, pvz., medžiais ar kraštais, turėsite nupjauti kai kuriuos trinkelių klotuvus. Diskiniu arba šlapiu pjūklu supjaustykite trinkeles iki norimo dydžio ir formos. Naudodami elektrinius įrankius būtinai dėvėkite akių ir ausų apsaugos priemones.

6 veiksmas: pridėkite siūlių smėlio
Paklojus trinkeles, laikas įpilti siūlių smėlio. Ant trinkelių pabarstykite smėlio sluoksnį ir šluota sušluokite jį į siūles tarp trinkelių. Būtinai visiškai užpildykite visas jungtis. Tada naudokite plokščių tankintuvą, kad sutankintumėte trinkeles ir nusodintumėte smėlį į siūles.

7 veiksmas: užsandarinkite klotuvus
Galiausiai apsvarstykite galimybę užsandarinti klotuvus, kad apsaugotumėte juos nuo dėmių, atmosferos poveikio ir erozijos. Pasirinkite sandariklį, kuris tinka jūsų naudotam klotuvo tipui, ir vadovaukitės gamintojo instrukcijomis.

Trinkelių klojimas jūsų kieme yra gana paprastas projektas, kuris gali turėti didelės įtakos jūsų lauko erdvės išvaizdai ir funkcionalumui. Šiek tiek planuodami, pasiruošę ir dėmesingi detalėms, galite sukurti gražią ir funkcionalią terasą, taką ar važiuojamąją dalį, kuri tarnaus ilgus metus.

Paskelbta | 2023 Kovo 27d. | 22:34

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba