Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Tujų auginimas ir dauginimas

Tuja, taip pat žinomas kaip arborvitae, yra populiarus visžalis medis, kilęs iš Šiaurės Amerikos ir Azijos. Tuja yra mažai priežiūros reikalaujantis medis, kurį galima auginti įvairiomis dirvožemio sąlygomis, todėl tai puikus pasirinkimas kraštovaizdžiui formuoti ir kaip pajamų šaltinis tiems, kurie domisi augalo auginimu ir dauginimu.

name
Parodytas: 273 k.Perskaitytas: 161 k.

Augančios tujos:
Tuja yra atsparus medis, galintis augti įvairiomis dirvožemio sąlygomis, įskaitant molį, priemolį ir smėlį. Medis mėgsta drėgną, gerai nusausintą dirvą ir dalinį ar visišką saulės poveikį. Thuja gali užaugti iki 50 pėdų aukščio, tačiau yra daug mažesnių veislių, kurios puikiai tinka kraštovaizdžiui.

Paplitimas:
Tujas galima dauginti auginiais arba sodinukais. Auginiai turėtų būti paimti iš einamųjų metų augimo pavasarį arba vasarą ir prieš sodinimą į dirvą dedami į įsišaknijimo hormoną. Daigai gali būti sodinami rudenį arba pavasarį, todėl svarbu, kad dirva būtų drėgna, kol medis įsitvirtins.

Verslo galimybės:
Tujų auginimas ir dauginimas gali būti pelninga verslo galimybė tiems, kurie domisi sodininkyste. Štai keletas būdų, kaip Thuja gali būti panaudota pajamoms:

     Kraštovaizdžio tvarkymas: Tuja yra populiarus kraštovaizdžio pasirinkimas dėl savo mažai priežiūros ir ištisus metus žalios lapijos. Kraštovaizdžio meistrai gali parduoti tujų medžius ir krūmus namų savininkams ir įmonėms, norinčioms pagerinti savo lauko erdves.

     Kalėdų eglutės: tujos gali būti auginamos kaip Kalėdų eglutės, kurios gali būti parduodamos per šventinį sezoną. Dėl simetriškos medžio formos ir tankios lapijos jis yra populiarus pasirinkimas ieškantiems tradicinės Kalėdų eglutės.

     Eteriniai aliejai: tujų eterinis aliejus išgaunamas iš medžio lapų ir šakų ir turi daug naudos sveikatai. Aliejus gali būti naudojamas kvėpavimo takų, odos problemoms gydyti ir kaip natūralus vabzdžių repelentas. Tujų eterinis aliejus gali būti parduodamas sveikatos ir sveikatingumo įmonėms arba tiesiogiai vartotojams.

     Naudojimas medicinoje: Thuja buvo naudojama tradicinėje medicinoje šimtmečius ir manoma, kad ji turi priešuždegiminių ir antiseptinių savybių. Tujų ekstraktas gali būti parduodamas kaip natūralus vaistas nuo įvairių sveikatos problemų, įskaitant karpas ir odos žymes.

Medienos gaminiai: tujų mediena dažniausiai naudojama lauko baldams, tvoroms ir kitoms lauko konstrukcijoms dėl savo ilgaamžiškumo ir atsparumo puvimui bei irimui. Mediena taip pat naudojama valčių ir kanojų konstrukcijoms, nes ji yra lengva ir nesugeria vandens.

     Bonsai medžiai: tujos gali būti auginamos kaip bonsai medžiai, kurie yra populiarūs tarp kolekcininkų ir entuziastų. Bonsai tujų medžius reikia reguliariai genėti ir treniruoti, kad išlaikytų savo formą ir dydį, todėl jie yra unikalus ir naudingas bet kurios kolekcijos priedas.

     Topiary: Thuja taip pat gali būti naudojama topijui, kuri apima medžio formavimą į įvairias formas ir dizainą. Topiary yra populiarus oficialiuose soduose ir gali būti pelningas verslas tiems, kurie išmano medžių formavimo meną.

     Apsidraudimas: tuja dažniausiai naudojama apsidraudimui dėl tankios lapijos ir gebėjimo atlaikyti genėjimą. Tuja gyvatvorės yra populiarios dėl privatumo ekranų ir gali būti parduodamos namų savininkams ir įmonėms, norinčioms pagerinti savo lauko erdves.

Tuja yra universalus medis, kuris siūlo įvairias verslo galimybes tiems, kurie domisi sodininkyste. Nuo kraštovaizdžio kūrimo iki Kalėdų eglučių, eterinių aliejų iki medienos gaminių ir bonsai medžių iki topiarijos, Thuja turi daug naudos ir privalumų. Dėl savo atsparumo ir gebėjimo klestėti įvairiomis dirvožemio sąlygomis, Tuja yra puikus pasirinkimas norintiems pradėti verslą arba papildyti esamą verslą.

 

Paskelbta | 2023 Balandžio 26d. | 13:44

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba