Pagrindinis puslapis Naujienos ir straipsniai

Vitaminas D jo nauda mūsų organizmui

Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, kuris atlieka lemiamą vaidmenį palaikant stiprius kaulus ir dantis, taip pat palaiko imuninę sistemą ir kitas organizmo funkcijas. Jis žinomas kaip „saulės vitaminas“, nes organizmas gali jį pasigaminti, kai odą veikia saulės šviesa

name
Parodytas: 248 k.Perskaitytas: 93 k.

Yra daug galimų vitamino D privalumų, įskaitant:

Stiprūs kaulai ir dantys: Vitaminas D padeda organizmui pasisavinti kalcį, kuris būtinas kaulų augimui ir priežiūrai. Pakankamas vitamino D vartojimas gali padėti išvengti osteoporozės ir osteomaliacijos (kaulų minkštėjimo).

Imuninės sistemos palaikymas: Vitaminas D svarbus imuninės sistemos funkcionavimui ir gali padėti sumažinti kvėpavimo takų infekcijų riziką.

Kraujospūdžio reguliavimas: Kai kurie tyrimai rodo, kad vitaminas D gali padėti reguliuoti kraujospūdį ir sumažinti hipertenzijos riziką.

Diabeto prevencija: Vitaminas D gali turėti įtakos insulino gamybai ir gliukozės metabolizmui, o mažas vitamino D kiekis siejamas su padidėjusia 2 tipo diabeto rizika.

Vėžio prevencija: Kai kurie tyrimai rodo, kad vitaminas D gali turėti apsauginį poveikį nuo tam tikrų vėžio rūšių, tokių kaip krūties, gaubtinės žarnos ir prostatos vėžys.

Pagerėjusi psichinė sveikata: mažas vitamino D kiekis siejamas su padidėjusia depresijos ir kitų psichinės sveikatos būklių rizika. Kai kurie tyrimai parodė, kad vitamino D papildai gali pagerinti nuotaiką ir sumažinti depresijos riziką. Pagerinta sportinė veikla: Vitaminas D svarbus raumenų funkcijai ir gali padėti pagerinti sportinę veiklą.

Vitamino D trūkumas yra gana dažnas reiškinys, ypač žmonėms, kuriems saulės spinduliai yra riboti, pavyzdžiui, gyvenantiems šiaurinėse platumose arba turintiems tamsią odą. Vitamino D trūkumo simptomai gali būti nuovargis ir nuovargis, raumenų silpnumas ir kaulų skausmas. Yra keletas būdų, kaip padidinti vitamino D suvartojimą, įskaitant: Laiko praleidimas saulėje: organizmas gali gaminti vitaminą D, kai oda yra veikiama saulės spindulių, ypač UVB spindulių. Gaminamas vitamino D kiekis priklauso nuo tokių veiksnių kaip paros laikas, platuma ir odos pigmentacija. Valgykite maistą, kuriame gausu vitamino D: Maistas, kuriame natūraliai daug vitamino D, yra riebi žuvis (pvz., lašiša, skumbrė ir sardinės), kiaušinių tryniai ir grybai. Kai kurie maisto produktai taip pat yra praturtinti vitaminu D, pavyzdžiui, pienas, grūdai ir apelsinų sultys. Vitamino D papildų vartojimas: Vitamino D papildai yra kelių formų, įskaitant tabletes, kapsules ir lašus. Svarbu laikytis etiketėje pateiktų dozavimo nurodymų ir pasikalbėti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju prieš pradedant bet kokį naują papildymo režimą. Apibendrinant, vitaminas D yra svarbi maistinė medžiaga, turinti daug galimos naudos sveikatai. Svarbu užtikrinti pakankamą vitamino D suvartojimą derinant saulės spindulius, mitybą ir papildus. Jei nerimaujate dėl savo vitamino D kiekio, verta pasikalbėti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl asmeninio patarimo.

Paskelbta | 2022 Gruodžio 16d. | 21:05

Komentarai

Komentarų nėra
Rašyti komentarą
UAB Nanoterma
reklama
Prisijunkite

Jūs dar nesate registruotas vartotojas?
Užsiregistruoti galite paspaudę čia

Pamiršote slaptažodį?
arba